«Наші діти вже ніколи не будуть в безпеці з таким сусідом». Ситуація зі шкільними укриттями Харкова

14.07.2023 10:19   -

Це одна із харківських шкіл, що базується в центральній частині Харкова. Цьогоріч цьому навчальному закладу виповнилось 100 років з дня заснування. Зараз колектив готується до офлан-навчання, тому місцевий підвал відремонтували так, аби створити тут для вихованців школи належне тимчасове укриття.

ЛЮДМИЛА РУДІЧ ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА З ВИХОВНОЇ РОБОТИ ХАРКІВСЬКОЇ ШКОЛИ
У закладі було проведено капітальний ремонт укриття. На сьогоднішній день готові прийняти учнів: у нас є зона відпочинку, у нас є навчальні зони, зона психологічного розвантаження. Розмістити ми можемо близько 200 дітей. Замінені були комунікації: електрика, проведений WiFi, санвузол.

На даний момент у школі навчається офіційно майже 500 учнів. З них, кажуть у навчальному закладі, до офлайн-навчання готові стати поки близько 60%. Щоправда, остаточне рішення, чи повертатимуть тут звичну форму навчання чи ні, ухвалюватимуть наприкінці серпня.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ЛЮДМИЛА РУДІЧ ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА З ВИХОВНОЇ РОБОТИ ХАРКІВСЬКОЇ ШКОЛИ
На сьогоднішній день розроблені попередні алгоритми дій для педагогів у разі надзвичайної ситуації, повітряної тривоги. Передбачається, що уроки будуть проводитись саме в укритті, саме для молодших класів. І частково там перший поверх. І план евакуації до укриття так само розроблено, є в закладі.

Насправді, будуть діти Харкова навчатися чи ні офлайн, залежатиме виключно від безпекової ситуації, кажуть спеціалісти. Більше того, відпускати дитину до школи чи ні, вирішуватимуть суто батьки, зауважили у муніципалітеті. А поки у Харкові робота з ремонту та підготовки укриттів триває. Другий рік. Так протягом 2022-го, кажуть у профільному департаменті міської ради, ремонт встигли провести в понад півсотні шкільних підвалів Харкова. У планах на цей рік – відновити теж більше 30-ти. У частині роботи вже розгорнуті. Частину відремонтують за кошти міського бюджету. З третиною від запланованого обіцяють допомогти меценати.

ОЛЬГА ДЕМЕНКО ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Ми вже ніколи не будемо в безпеці, маючи такого підступного і жорстокого сусіда. Наші діти вже ніколи більше вже ніколи не будуть в безпеці. Тому ми робим перші кроки. Ми намагаємся зробити те, чого до нас не робив ніхто. Тому на перших кроках казати, що ви такі- пересякі і у вас немає нічого – це навіть непорядно. Ми ж не можемо зараз створити те, чого ніхто ніколи не створював. Тому ми зараз працюємо над тим, аби створити такі найпростіші укриття і аби забезпечити наших дітей безпечним освітнім середовищем. В тому числі і укриттями.

ОСТАННІ НОВИНИ