“Нас не візьмеш”: харківські озеленювачі розповіли про випробування війною (відео)

13.03.2024 16:24   -

Про них говорить вся країна, ними пишається все місто і передусім дякуючи за їхню щоденну кропітку працю. Харківські комунальники, в хорошому сенсі, божевільні, адже готові працювати за будь-якої погоди та будь-яких обставин, навіть під обстрілами. Ріта Простомолотова – одна з тих, завдяки якій Харків чистий, доглянутий, охайний та квітучий. Навіть у війну.

РІТА ПРОСТОМОЛОТОВА СПІВРОБІТНИК СКП «ХАРКІВЗЕЛЕНБУД»
Коли началась війна ми не сиділи вдома.  Було страшно дивитися на город, було больно дивитися на нього.  Все було розрушено, все було порвано, все було таке страшне і ми сказали – на роботу і ми йшли на роботу тому, що, ну як, треба було все приводити в порядок. Надо було убирати мусор, убирати скло кругом. Дерева підрізати, бо воно все було обломане, розчухноте було. Тобто над було дома сидіти це було ще страшніше, чим на роботі, понімаєте. Сидиш дома, як у клітці, а тут люди з тобою, і ти понімаєш, що як-то день у тебе проходе.

Зчепивши зуби, зібравши всю свою мужність в кулак, такі як Ріта, мовчки виконували свою роботу. Бо вважали, головне, не сидіти, склавши рук, а робити те, що можеш, хоча часом з ризиком для життя.

РІТА ПРОСТОМОЛОТОВА СПІВРОБІТНИК СКП «ХАРКІВЗЕЛЕНБУД»
Ми грузили мішки з пісками, ми закривали пам’ятники. Ми старались робити якомога більше роботи, щоб день проходив. Ми думали, шо це скоро пройде все, все мине.

РІТА ПРОСТОМОЛОТОВА СПІВРОБІТНИК СКП «ХАРКІВЗЕЛЕНБУД»
Нас і обстрілювали. Ми попадали под бомбежки. Машиною їхали, шоб убирати на Героїв труда. Ми там хотіли убирати. Згортати мусор. К нам прилетіла бомба і нашу машину трохи так понівечило і нас іспугало. Ми іспугалися, конечно. Прилітало к нам на Молодіжний парк. На баскетбольну площадку тоже. Дуже ми іспугалися. Люди були всі в шоці. І ми приїжджали опять навпроти парку Горького – березова роща, там тоже прилетіло на ФЕД і до нас дійшла волна. Так шо машину підкинуло дуже сильно. Дуже.

Ворог безпощадно гатив по місту зі всіх видів зброї. А харківські комунальники вдосвіта виїжджали і розгрібали все, усували наслідки обстрілів, загоювали рани, відчуваючи, що вони потрібні Харкову. Бо місто, всупереч всьому, має жити.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

РІТА ПРОСТОМОЛОТОВА СПІВРОБІТНИК СКП «ХАРКІВЗЕЛЕНБУД»
Знаєте, хотілося піти. Все це згребти, все це викинути. Знаєте, все це помити. Вобщем, дуже жалко було, дуже неприємно було на все це дивитися, боляче дивитися. Нам дуже хотілося все це вигребти. Все це викинути. Ми когда це робили: забирали залізо, скло. К нам підходили просто поторонні люди і казали, можна ми вам допоможемо. Конешно, можно. Ми їм давали граблі, веєра , метелки і вони нам помогали. Просто так, без нічого. Не, сидіти дома не хотілося.

День за днем, місяць за місяцем, вони міцнішали духом. Все в умовах постійних обстрілів і постійної небезпеки. Важко було морально, каже Ріта, бо ворог жорстоко  нищив все те, що протягом багатьох довоєнних років створювалось руками і серцем харків’ян.

РІТА ПРОСТОМОЛОТОВА СПІВРОБІТНИК СКП «ХАРКІВЗЕЛЕНБУД»
Відлига!? Знаєте, наверное літом, коли ми начали садити цвіти, ми поняли – фіг нас возьмеш. Фіг нас возьмеш, шо ми все равно зробимо город красивим, як би нас не закидали якимись там бомбами, чи там касети, чи ще щось, а ми все одно місто зробимо красивим. Ми все одно насадимо квітів, ми все одно десь насіємо трави, ми насадимо хвойників і все одно у нас буде гарно. Все одно, як би нас там не закидав хтось. 

Ріта мріє як і всі , – працювати, творити і з впевненістю дивитися у майбутнє під мирним небом, з якого не прилетить смертоносна ракета. Засинати і прокидатися без тривог і страху, що завтра може і не бути. І найбажаніше, – почути одне єдине слово «Перемога»

РІТА ПРОСТОМОЛОТОВА СПІВРОБІТНИК СКП «ХАРКІВЗЕЛЕНБУД»
За що люблю Харків? За все, за все. За красоту. За свободу, за то, шо … я не знаю, здесь столько людей класных , за то, что здесь есть куда піти. Есть на шо подивитись. За те, шо він чистий.

ОСТАННІ НОВИНИ