Народные традиции на старый Новый год. Как нагадать себе любовь и привлечь богатство

12.01.2016 14:00   -
Автор:

Старий Новий рік останній в низці новорічних свят. Зайзвичай за вечерею збирається вся родина. Один у одного просять вибачення і загадують плани на майбутній рік. До столу подають кутю та багато м'ясних і жирних страв. З давніх часів на Слобожанщині застілля не обходилося без наваристого борщу.

Михайло Красиков етнограф

Батько брав цю, тоді не кастрюля була, звісно, а горщик, брав цю псудину з борщем, ложку велику і мішав. І приказував: ой густо так! Ой ложку неможу повернути! І все це робилося для того, щоб все було густо у цьому році, щоб було багато добра.

Після вечері молодь зазвичай відправлялася щедрувати. Виконуючи обрядові пісні-щедрівки, всім сусідам бажали багатства, щастя і здоров'я. А вже рано-вранці до сходу сонця чоловіки або маленькі хлопчики йшли посівати. Вважається, що саме представники сильної статі мають першими зайти до кожної домівки. Жінок пускати категорично неможна. І взагалі їм в цей день краще залишатися вдома.

Михайло Красиков етнограф

Хлопчики розсівали зерно, горох. І цей ритуальний магічний акт означав, що буде врожай.

Старий Новий рік – останній день для любителів ворожіння. Саме тоді можна привідкрити завісу свого майбутнього: дізнатися коли знайдеш пару і наскільки вдалим буде рік. І краще не просити когось поворожити, а зробити це самому. І тільки коли у добром гуморі знаходишся. Тоді, вважається, вирогідність нагадати правду зростає.