Накопичувальна пенсійна система: коли і як працюватиме в Україні

11.01.2023 15:20   -

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль висловив сподівання, що уряд у 2023 році створить Соціальний кодекс України і може розпочатися перший етап пенсійної реформи. А саме – почне діяти накопичувальна система пенсій.

ДЕНИС ШМИГАЛЬ ПРЕМ’ЄР-МІНІСТР
На 2023 рік плануємо й далі адаптувати соціальну підтримку до воєнних і післявоєнних умов. Маємо амбіції розробити та сприяти ухваленню Соціального кодексу України. Він охоплюватиме всі соціальні компоненти з урахуванням філософії адресності та подолання складних життєвих обставин людини.

Також прем’єр-міністр зауважив, що у пенсійній сфері планують розвивати накопичувальну пенсію, адже дуже важливо дати можливість українцям в молодому віці подбати про свою старість. Саме на це і спрямований проект закону щодо накопичувальної пенсії. Він передбачає внески у Пенсійний фонд як від роботодавця, так і від держави на паритетній основі. При цьому людина зможе самостійно обирати для накопичення державний чи недержавний пенсійний фонд.

ДАРИНА МАРЧУК ЗАСТУПНИК МІНІСТРА СОЦПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Це не означатиме збільшення податкового навантаження. Навпаки держава на першому етапі готова взяти ключовий стимул, відповідальність за запровадження накопичувальної системи на себе. І внески будуть сплачуватися за рахунок того, що буде зменшено відповідне податкове навантаження на фонд заробітної плати. А громадяни можуть добровільно брати участь в цьому накопичуванні, таким чином збільшуючи коефіцієнт заміщення.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Ключовою метою реформи є збільшення пенсії кожного окремого громадянина, який буде сплачувати внески завдяки тому, що, окрім солідарної пенсії, яка залишатиметься в будь-якому разі, другою частиною, доплатою до цієї пенсії, мають стати зазначені накопичення.

ДАРИНА МАРЧУК ЗАСТУПНИК МІНІСТРА СОЦПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Відповідно, чим більше внесків роботодавець і держава, і сам громадянин будуть сплачувати до цієї накопичувальної системи, тим більше персональна вигода буде для кожного громадянина при досягненні пенсійного віку. В солідарній системі гроші, які ви сьогодні сплачуєте як внески, розподіляються прямо зараз серед всіх пенсіонерів, які отримують пенсії. А по накопичувальній системі людина буде накопичувати на свій власний внесок, і ці гроші ніхто, крім цієї людини, отримати не зможе.

Людина сама зможе обирати для накопичення державний чи недержавний пенсійний фонд. Але для того, щоб приватні інституції підготувалися до запровадження накопичувальної системи, на першому етапі – перші три роки – передбачається, що всі внески будуть здійснюватися саме до державного пенсійного фонду.

В уряді зауважили, що поки що це лише проект закону, і прописані там норми, можуть змінюватися.

ОСТАННІ НОВИНИ