Найбільша атака на критичну інфраструктуру України. Як і коли стабілізують енергосистему (відео)

16.11.2022 16:15   -

Знову масована атака по Україні, і знову під прицілом цівільні та критичні об’єкти. Рашисти вкотре обстріляли енергетичну інфраструктуру нашої країни. Окупанти вже вшосте намагаються занурити Україну в темряву. Для цього 15 листопада ворог завдав найбільших ударів по енергетичній системі.

ВОЛОДИМИР КУДРИЦЬКИЙ ГОЛОВА ПРАВЛІННЯ НЕК «УКРЕНЕРГО»
Найтяжча ситуація, напевно, на заході країни, також центральні та північні регіони. Ворог атакував нашу інфрастуктуру в усіх регіонах нашої держави. Ситуація буде мінятися по свої того, як ми будемо заживлювати нові і нові елементи мережі. Але на заході Україні були найбільші проблеми з перервами через саме проходження наших об’єктів, магістральних підстанцій.

Володимир Кудрицький зауважив, що рашисти зазвичай завдавали масованих ударів по критичній інфраструктурі зранку, проте 15 листопада атака сталася у другій половині дня. Голова Укренерго певен, що такий час був обраний не випадково, адже ворог почав бити по об’єктах саме перед початком годин пікового навантаження на енегоросистему. Зараз фахівці намагаються стабілізувати ситуацію та відновити об’єкти критичної інфраструктури. Аби підтримати енергосистему, в Україні застосують і аварійні, і погодинні відключення світла.

ВОЛОДИМИР КУДРИЦЬКИЙ ГОЛОВА ПРАВЛІННЯ НЕК «УКРЕНЕРГО»
Нам треба підготуватися до важких, принаймні декількох днів. У нас найбільша ракетна атака. І, до речі, через день-два починається похолодання, тобто я вважаю, що день атаки також був вибраний не випадково, тому нас чекає певне випробування, але ми знаємо, що робити. Я хочу звернутися до українців, закликати продовжити економити електроенергію. Ці дні нам це буде особливо необхідно і також з розумінням ставитися до відключень електроенергії, як тих, які будуть відбуватися по графіку, так і аварійних, які будуть застосовуватися по мірі необхідності.

Прогнозу щодо до того, коли Україна знову повернеться до погодинних відключень світла, голова Укренерго поки не озвучив. Також Володимир Кудрицький попрохав українців з розумінням ставитися до відключень. Крім того, громадян закликають про всяк випадок запастися водою, свічками, ліхтариками, сірниками та тримати телефони і павербанки зарядженими. Та не забувати тим, у кого є світло, економити електрику, особливо в години пікового навантаження. Обмежене споживання, підкреслює голова Укренерго, допоможе енергетикам скоріше відновити об’єкти критичної інфраструктури.