На виборах у Харкові впевненно перемагає чинний мер та його політична сила «Блок Кернеса Успішний Харків»

15.10.2020 16:21   -
Автор:
Чинний міський голова Харкова і його політсила «Блок Кернеса — Успішний Харків!» впевнено перемагають на виборах міського голови, а також міської та обласної рад. Про це свідчить дослідження, проведене Інститутом соціально-політичного проектування «Діалог».
Як написав у блозі на Цензор.Нет директор інституту Андрій Миселюк, «Кернес в Харкові готує рімейк електорального цунамі зразка Зе-2019».
 
Андрій Миселюк директор інституту соціально-політичного проектування "Діалог"
 
У Харкові передбачувано на виборах перемагає Геннадій Кернес зі своїм іменним блоком. Що дивує — так це цифри його підтримки і відрив від конкурентів. Якщо брати чисто арифметично, без прив'язки до персоналій, то ситуація ідентична торішньому електоральному цунамі Зеленського і його "Слуги народу".
 
Як показало соцопитування, за Геннадія Кернеса на виборах мера проголосують 68,8% виборців. На другому місці рейтингу з 6 %  опинився представник ОПЗЖ Олександр Фельдман, на третьому — губернатор Харківської області Олексій Кучер, висунутий партією «Слуга народу» з 4,6% голосів.
 
Андрій Миселюк директор інституту соціально-політичного проектування "Діалог"
 
Я чому кажу про зовнішну схожість двох різних феноменів підтримки — Зеленського-2019 і Кернеса-2020? У тому числі тому, що першого на торішніх президентських виборах підтримали 73%, а за Кернеса зараз готові проголосувати 69% виборців. Погодьтеся, показники дуже близькі.
 
На виборах до Харківської міської ради також з великим відривом перемагає партія чинного мера «Блок Кернеса — Успішний Харків!» з 48,5% підтримки. За ним слідують ОПЗЖ з рейтингом 13,7% і «Слуга народу» з 6,9%. Як зазначає  Андрій Миселюк, з травня цього року Блок Кернеса на 12% наростив електоральну підтримку, в той час як рейтинги найближчих конкурентів — ОПЗЖ і «Слуги народу» — демонструють тенденцію до зниження.