На що пересадять харків’ян та про інші плани міста – розповів Ігор Терехов

17.07.2023 12:15   -

Харків продовжує свій розвиток та впроваджує новітні технології, що покращують життя містян. І це незважаючи на скрутний час та всі жахи війни. В місто повернулося багато його мешканців, а також воно стало новою домівкою для великої кількості переселенців. Люди повинні відчувати комфорт, каже харківський міський голова Ігор Терехов, у кожній з обслуговуючих сфер.

Ось наприклад медицина. В медустановах, що постраждали від обстрілів проводяться ремонти та впроваджуються новітні технології – одна з яких сонячна енергія.   

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
96 сонячних батарей було встановлено на даху лікарні. І хочу подякувати нашим партнерам, які разом з нами зробили це. Це перший крок, який буде продовжуватися і ми хочемо обладнати всі лікарні по такій схемі аби у нас було стабільне електропостачання. Крім того хочу сказати, що незважаючи на обстріли таке електропостачання буде здійснювати цілодобове і можу сказати, що це новітні технології, які ми будемо використовувати всюди. Не тільки у лікарнях, але на об’єктах соціальної інфраструктури, дитячих садочках, школах. Для нас це дуже знаковий крок. Я вчора підписав Меморандум з нашими партнерами, щодо продовження таких проектів у місті Харкові.

Щоденно у місті для комфорту містян працюють всі комунальні служби. Харків’яни з водою та світлом, за графіком вивозиться сміття, прибираються вулиці та двори, а у парках та скверах радують око яскраві квітники. Харків  єдине місто де проїзд у громадському транспорті безкоштовний, таке було рішення міського голови, ще на початку війни.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Думають в місті і про оновлення автопарку профільного міського КП, що здійснює перевезення харків’ян. Влада домовилась з представниками Європейського інвестиційного банку на кредит на придбання сучасних електробусів. Такий транспорт, ще не використовується у інших містах країни.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Вони дуже швидко виділили ці кредитні кошти для того, щоб ми могли закупити найсучасніший новітній електротранспорт, я маю на увазі електробуси. Крім електробусів – це швидкі зарядні станції, які будуть встановлені по місту. І на це нам виділили 15 мільйонів євро під дуже-дуже низький відсоток. І хочу сказати, що на ці кошти ми розраховуємо придбати десь 30 сучасних електробусів. Для нас це дуже знаково, бо місто Харків – це місто-герой, форпост боротьби за демократію у світі і ми повинні мати сучасний електротранспорт, сучасні технології, новітні технології і над цим ми працюємо. Я хочу сказати, що це для нас, для нашого міста дуже знаково, щоб у нас з’явились ці електробуси, які будуть фішкою міста Харкова.         

Також до Харкова повертається бізнес, додає Ігор Терехов. У місті відкриваються нові заклади харчування, побутових послуг та торгівлі. І все це завдяки підтримці місцевої влади харківського бізнесу. 70, 40 та 1 відсоток – така орендна ставка на землю, в залежності від пошкоджень будівель бізнесменів на цей рік. 

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Ми ухвалили відповідне рішення, щодо скасування орендної плати землі на 2022 рік практично всім підприємцям, всім фізичним особам. Це підтримка, яка повинна бути від міста нашим підприємцям і це дуже значні кошти, які будуть економити наші підприємці. Крім цього ми теж зробили таке рішення, що на 2023 рік диференційовано зробили такі ставки землі для тих підприємців, які постраждали. В залежності від ступеня руйнації їх нерухомості. Тому ми підтримуємо наших підприємців, це дуже важливо в часи війни. Щоб бізнес повертався до міста Харкова. Доречи, хочу сказати і подякувати нашим підприємцям, які повертаються до міста, працюють, організовують робочі місця, організовують заробітну платню для харків’ян і дуже вдячен нашому бізнесу, який незважаючи на такі важкі часи знаходить в собі мужність, повертається, працює. І це для дуже і дуже для нас приємно.

ОСТАННІ НОВИНИ