“На руїнах знайшов Біблію та вірші про Харків”. Історія першого зруйнованого будинку в центрі міста (відео)

24.02.2023 13:26   -

Двома ракетами С-300 росіяни зруйнували все, що вдалося нажити. Другого березня минулого року окупанти вперше обстріляли житловий будинок у центрі Харкова. Тоді його мешканець Олександр Крючков втратив усе – квартиру, техніку, речі. На згарищі знайшов лише Біблію та вірші про Харків.

А случилось это – вот, часы остановились.

О пів на третю у квартирі зупинився не лише годинник, а й все звичне життя. Цей будинок став першим у центрі Харкова, куди влучили російські ракети.

Вот здесь мы жили. Все, что осталось. Целого – ничего.

Усі ці кадри 2 березня минулого року фільмував мешканець будинку Олександр Крючков. Тоді просто на його очах горіло все, що мав – квартира, речі, техніка. Як усе це виглядає майже через рік – чоловік запрошує подивитися на власні очі.

ОЛЕКСАНДР КРЮЧКОВ МЕШКАНЕЦЬ ПОСТРАЖДАЛОГО БУДИНКУ
Один из снарядов ракет, как было сказано городом – С-300. Был «прилет» в это место. Здесь рос шикарный куст сирени, и вот, как раз за сиренью – воронка.

Впізнати щось на дворі, який вважав найошатнішим у Харкові, тепер важко, каже Олександр. Наприклад, ці руїни колись були сусідовим гаражем.

Там до сих пор находится Мазда-6 одного из жильцов. Сосед решил ее сохранить до момента конца войны.

Після обстрілу чоловік прибирав у квартирі чотири дні. Повернутися сюди знову – не міг ще довго.

Ну, на душе нежелательно было здесь появляться. И я смог сюда вернуться только в начале июня. Переболело немножко.

Спершу рушаємо до кабінету.

Це якраз і є моя хатинка, вірніше те, що від неї залишилося.
Все, что осталось. Окон – нету, крыши – нету. Ну, стол остался, Слава Богу.

У той день Олександр поїхав по справах. Вдома залишилася сестра з чоловіком.

Это – та лестница, по которой спускался мой родственник. А здесь была дверь, которая во время взрыва, разлетевшись, забросила его под лестницу.

Тим часом сестра знаходилася на другому поверсі – саме він зруйнований найбільше. Та за секунди до «прильоту» жінка вийшла в іншу кімнату.

Это место – то, которое ее спасло.

Чоловік каже: диво й те, що вбиральня залишилася єдиною кімнатою в будинку, яка майже не постраждала під час влучання.

Вот, что значит – строители были хорошие. Строители были наши студенты ХПИ. Положили – ни одна плиточка не треснула.

Екскурсія будинком завершена, жартує чоловік. На останок зупиняється лише на книзі, яка тепер завжди лежить на робочому столі. Її чоловік відшукав на згарищі своїх речей.

Библия на полу лежала отдельно и стихи нашего харьковчанина о Харькове. Они лежали рядом. И я вот, когда взял, даже сейчас говорю…

Більше не хоче ані боятися, ані засмучуватися, ділиться Олександр. Адже знає, що згодом повернеться додому, а у ворога – немає жодних шансів. Залишатиметься тільки в Харкові й саме тут відзначить перемогу України.

ОЛЕКСАНДР КРЮЧКОВ МЕШКАНЕЦЬ ПОСТРАЖДАЛОГО БУДИНКУ
Харьков – это самый, что ни на есть сильный город. Харьков остановил наступление россиян, Харьков начнет отстраиваться и Харків буде найкращим місцем у світі.

ОСТАННІ НОВИНИ: