На Рогані з’явиться храм на честь Різдва пресвятої Богородиці

12.07.2012 21:50   -
Автор:

По вулиці Грицевця, з*явився православний хрест. Він зазначив місце, де саме буде зведений майбутній храм на честь Різдва пресвятої Богородиці. Місяць тому тут мер Геннадій Кернес та депутат міськради Володимир Мисик проводили зустріч із мешканцями. На ній місцеві і сказали, що церква потрібна. Бо зараз на Рогані  немає жодного храму.

Володимир Мисик депутат Харківської міськради

-Ровно месяц прошёл от возникновения идеи, до того дня, сегодняшнего дня. Кстити, сегодня большой праздник. И в этот праздник мы закладываем этот фундамент.

Людмила Морковкіна місцева мешканка

-Да, нужен, большой район людей очень много.

Людмила Фалькович місцева мешканка

-Просто необходим. Здесь же практически ничего нет. Душой я всегда "за". Если будет рядом — это будет вообще прелесть. Это нужно, нам нужно это.

Під церковні співі та благословення церковнослужителів. Освячення місця, де буде зведений майбутній храм, проводилося за усіма церковними канонами.

-Благословляется церковь …. Аминь.

Олександр Скорик меценат

-Основная задача єтого храма, чтоб наши прихожане нашли путь к Богу, и нашли спасения для своих душ. И мы будем надеятся, что наша паства будет с нами. Мы будем молиться за неё, они будут молиться за нас.

Потім священнослужителі із гостями церемонії заклали у фундамент майбутньої церкви капсулу. Там вказана дата початку будівництва та імена ініціаторів зведення храму на честь Різдва пресвятої Богородиці.

Геннадій Кернес Харківський міський голова

-Все, кто любит БОга. Все, кто хочет прийти в церковь и пообщаться с Богом в радости или в печале — будут иметь такое место здесь. Впервые, на Рогани. Это будет первая церковь. Пройдут определённые годы, буквально несколько лет. И все мы увидим, что здесь будет стоять красивейших храм.

Який саме буде храм — зображено  на плакаті. Та головний архітектор проекту Павло Чечельницький розкриває секрети. Церква буде одна з найбільших у Харкові. Одночасно зможе вмістити понад шістсот прихожан. Буде виконана у стилі класицизму та у дусі петербурзьких церковних канонів. Почнуть зведення за три місяці. Та першим зведуть малий храм.

Павло Чечельницький головний архітектор проекту

-Дело в том, что в процессе строительства людям уже нужно будет молиться, и должна быть церковь. Будет постоянный храм, который малый храм, но он на 100 человек. Это такой храм, как в 5-тихатках сейчас строиться. Он будет строиться, будет временным храмом, после будет переоборудован в хрещальню.

Буде на території храму і недільна приходська школа. Усі нюанси проекту архітектори ще опрацьовують. Планується, що першу службу у храмі проведуть вже за три роки.

Олена Завгородня Євгеній Дроботов Харьковские Известия