На полигоне под Харьковом мобилизованных готовят в танкисты

28.02.2015 16:07   -
Автор:

Юлія Чорна кореспондент

На одному з полігонів під Харковом навчання проходять близько сотні мобілізованих з усіх куточків України. Це чоловіки віком від 21 до 56 років. Вони перебуватимуть тут до кінця лютого. Після їх розподілять по військових частинах. Деякі навіть потраплять до зони АТО.

Мобілізованих навчають не більше місяця. По 10 годин на день без вихідних. За цей час вони освоюють експуатацію бойових машин – БТРів, вантажівок і танків. У ролі вчителів ті, хто повернувся із зони АТО, та солдати-строковики, у яких вже відпрацьовані і теорія, і практика.

Когда началась эта вся ситуация, этот товарищ Юра Бабаев, с танков что? – Не слажу. – Правильно! Он специалист по подогреванию, по запуску, по вождению. Инструктор, который обучает курсантов, офицеров запаса.

Юрій Бабаєв солдат-строковик

Обучаем вождению, как переключать передачи, как запускать подогреватель, как машину подготовить к запуску, как ехать, как использовать технику.

Вчаться мобілізовані не на макетах, а на справжніх машинах – Т-64 і Т-72.

Олександр Серпухов начальник Гвардійського факультету військової підготовки НТУ "ХПІ"

Це у нас базова машина, яка стоїть на озброєнні Збройних сил України. На цій машині вони виконують все, щоб бачили на власні очі, що це за танк Т-72, з його риком, його динамікою. От вони і навчаються боротися з бронє об"єктом.

Готують військовослужбовців і психологічно. Адже раніше більшість чоловіків бачили танки лише на урочистих заходах та військових парадах. До того ж, кажуть досвідчені вояки, їздити в такій машині людина зі слабкою психікою не зможе.

Юрій Бабаєв солдат-строковик

У всех, как только закрыли люк механика, сразу все забывают. Это надо не бояться, перебороть, больше давать нагрузки на машину, почувствовать ее и тогда будет все нормально.

Найбільш відповідальний етап на полігоні – "обкатка", тобто знешкодження ворожих танків. Так інструктори називають свій особливий стиль навчання. Люди, які пройшли службу в армії десятки років тому або просто відвідували військову кафедру, тепер вчаться лягати під танки і вражати цілі.

Олександр Серпухов начальник Гвардійського факультету військової підготовки НТУ "ХПІ"

Перший елемент: під танком побули – нормально. Другий елемент: ну трохи метнули не так, як треба. Зараз по другому заходу зроблять, я думаю, попадуть. Це ж навчання.

Відмінники, кажуть викладачі, всі без виключення мобілізовані. Адже вони усвідомлюють, що свій головний іспит складатимуть на фронті.

Іван мобілізований

Вчимося батьківщину захищати. – Все вийде у вас, як ви думаєте? – Мусить! на то ми й українці!