На покрівлі Кразинського університету встановили і запустили електростанцію, яка працює від сонячних променів

11.12.2012 19:24   -
Автор:

Університет Каразіна тепер буде на альтернативній енергії. На покрівлі північного корпусу встановили сонячні батареї. Сьогодні систему урочисто запустили.

Поки панелей лише п"ять. Це перша черга. Потужність установки трохи більше одного кіловату. За похмурої погоди система вироблятиме близько чотирьохсот ват на годину, за умови сонця — понад три кіловати. Це забезпечує п"ять відсотків від загальної кількості спожитої вишем енергії на рік.

Станіслав Ігнатьєв директор Центру міжнародного співробітництва Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна

-Этого хватает на обеспечение этого центра, это три большие аудитории, плюс есть избыток, который мы сбрасываем в сеть университета, где-то порядка 6 аудиторий.

Анастасія Полякова кореспондент

-Система працює автоматично і не потребує обслуговування. Інформація про рівень виробки електрики сонячними панелями кожні дві секунди виводиться на монітор.

Установку монтували німецькі фахівці, вони ж і виступили інвесторами проекту. Коштувала система півмільйони гривень.

Штефан Хайн директор компанії, що збирала систему

-На даний момент сонячні станції є найбільш дороговартісними в Україні, але я думаю,  що в майбутньому ціни на сонячні панелі та допоміжне обладнання знизяться і десь за два роки вартість сонячної енергії буде складати 10 євроцентів за один гіг. Більшість інвестицій, які вкладаються в сонячну енергію тут на Україні окупляться за 10 років.

За два найближчих роки планується покрити сонячними батареями весь дах північного корпусу університету. Електроенергію, одержувану від роботи станції, поки спрямовуватимуть на потреби вишу. Надалі ж збираються її  надлишок продавати.

Анастасія Полякова, Сергій Перець, Харьковские Известия