На погашение государственного долга парламент предусмотрел треть бюджета

20.09.2019 14:48   -
Автор:
У парламенті презентували проект закону про державний бюджет на наступний рік. Як повідомила Міністр фінансів Оксана Маркарова, головний кошторис країни базується на макроекономічному прогрнозі, який ухвалив у травні попередній Уряд.  Доходи данного бюджету складають один триліон 79 мільярдів гривень. Вперше Кабмін не подає під цей законопроект зміни до Податкового кодексу. 
 
Оксана Маркарова міністр фінансів України
 
Всі доходи, які враховані в цьому бюджеті базуються виключно на сьогоднішніх доходах і на сьогоднішніх ставках. І ми зменшуємо цим бюджетом перерозподіл податків через бюджет. Тобто ми зменшуємо те, що ми забираємо у підприємців для того, щоб профінансувати державні видатки. 
 
Щодо видатків, то велика частина фінансування закладена на національну безпеку та оборону. З"явилася програма, згідно з якою додаткові кошти виділять на РНБО.
 
Оксана Маркарова міністр фінансів України
 
В цьому бюджеті на національну безпеку та оборону закладено 245 мільярдів гривень. При чому постатейно розподілено. Це  5,4% до ВВП. Постатейно розподілені видатки, базуючись на видатках 2019 року. 
 
136,4 мільярди Уряд планує виділити на сферу освіти. Вперше передбачили 300 мільйонів на фонд розвитку вищої освіти та науки. На охорону здоров"я у кошторисі заклали 108 мільярдів. А от на дорожній фонд планують виділити 74,4 мільярди гривень, це на 19,3 мільярди більше, ніж у 2019 році. На фонд регіонального розвитку передбачили 1% усіх видатків, тобто 9,5 мільярдів гривень. Найбільша ж частина видатків — майже третина бюджету піде на погашення державного боргу як зовнішнього, так і внутрішнього. 
 
Оксана Маркарова міністр фінансів України
 
Після 2015 року, після реструктуризації у нас було декілька років, коли нам не треба було повертати. Нажаль, с 2019 року ця ситуація повернулася. Але те, що ми повністю забюджетували і повністю виконаєм свої зобов"язання дозволить нам на кінець 2020 року наш борг до ВВП знизити до 46,7%. Це робить нашу економіку стійкішою, це робить нас більш готовими до наступних років і це дозволить нам більше коштів у майбутньому виділяти на розвиток. 
 
Це не фінальний варіант бюджету, зазначила Оксана Макарова. Наразі він прийнятий Верховною радою до обговорення.  Планується, що він буде змінений між першим і другим читанням. Відповідно до орієнтовного графіка розгляду проекту держбюджету, формування пропозицій до законопроєкту та направлення їх до комітету з питань бюджету триватиме не пізніше як до 1 жовтня. Остаточно ухвалити закон "Про державний бюджет на 2020 рік" парламент планує максимум 1 грудня.