На Харьковщине в рамках всеукраинской благотворительной акции помощи детям, больным сахарным диабетом, передали медицинское оборудование

10.11.2012 17:59   -
Автор:

-Мы ещё делаем мостики. Скажи, что мы ходим ещё только полгода, поэтому мы ещё много не знаем танцев.

Цій крихітці всього чотири рочки. Вероніка розповідає, коли виросте стане відомою танцівницею, тому з великим задоволенням ходить в гурток танців. На вигляд вона нічим не відрізняється від своїх ровесників, говорить її мама Тетяна. Єдине але, ось цей маленький прилад, який захований під одягом. Він подає інсулін в організм дитини.

-Вводим сюда уровень сахара, вводим сюда хлебные еденицы, которые мы хотим дать ребёнку и помпа выдаёт результат введения инсулина. Мы подтверждаем и инсулин через эту канюлю вводится под кожу.

Це вже зараз мама спокійно про все розповідає. А спочатку, дізнавшись від лікарів про страшний діагноз, рідні просто не знаходили собі місця. У свої роки дівчинка вже майже два роки хворіє на цукровий діабет.

Тетяна Кузнєцова мама дитини, хворої на цукровий діабет

-Реакция ступор называется. Потому что всегда у нормального адекваьного человека когда что-то происходит не только с ним, а с его ребёнком — т.е. ты теряешся, ты не понимаеш почему? за то?

З цукровим діабетом можна жити, кажуть лікарі. На допомогу приходить і ось такий прилад — інсулінова помпа. Це своєрідна альтернатива щоденним чисельним ін'єкціям.

Вероніка 4 роки, хворіє на цукровий діабет

-Удобно. А зачем тебе нужна помпа? Потому что конфеты мне нельзя… Потому что ей конфеты нельзя есть.

Щоправда такий прилад не з дешевих — його вартість 24 тисячі гривень. Не кожному по кишені, говорять батьки хворих на цукровий діабет. Але вже шість дітей Харківщини за два роки роботи благодійної організації отримали їх безкоштовно. Сьогодні інсулінову помпу отримує і 14 річний Антон. Цьогріч у дитини хвороба стала прогресувати.

Ольга Клименко мама дитини, хворої на цукровий діабет

-Сахара у нас сейчас очень сильно варьируют, т.е. могут непредсказуемо прыгать с 35 до 2-х, т.е. очень большой диапазон и несмотря на все усилия, которые мы прикладываем, контролируем. Ребёнок находится на строгом инсулиновом режиме, на строгой диете.

Єжи Конік голова наглядової ради благодійної організації

-Ми купили дуже багато обладнання, насьогодні близько — 19 мільонів гривень. Всі гроші зібрані до наших скриньок йдуть на медобладнання, або на апарати ось такого типу.

За роки роботи меценатів в Україні врятовано кілька сотень дітей, хворих на цукровий діабет. І припиняти таку співпрацю з Харківщиною благодійники не збираються. У найближчих планах — здача крові для дітей, які цього потребують.

Ігор Бескровний, Євгеній Дроботов Харьковкие Известия