На Харьковщине в Мерефянской ЦРБ открылось новое хирургическое отделение

04.04.2012 17:09   -
Автор:

Такого операційного блоку, де передбачено все необхідне для здійснення якісних оперативних втручань, — не очікували навіть медики. Три операційні, дві спецпалати, перев"язувальна, маніпуляційна. Умови, кажуть,  відповідають європейському стандарту. До того ж тепер лікарі взмозі застосовувати електрозварювання м’яких тканин, що можливо не в усіх провідних клініках Києва, та освоїти ряд операцій, які раніше вони не виконували.  

Володимир Біленький, завідувач хірургічного відділення Мереф'янської ЦРЛ

Лапораскопические операции это при жёлчно-каменной болезни, при грыжах, артроскопические операции — на коленных суставах, планируем проводить замену тазобедренных и коленных суставов по травматологии.

Поки тривав ремонт оперблоку, хворим доводилось  звертатися по хірургічну допомогу в обласну клінічну лікарню. Тепер, кажуть, все — за місцем проживання.  

Ольга Нікітіна, мешканка Мерефи

— Удобно, в Мерефе живу, лечиться удобно здесь, в Харьков далеко ездить. 

Тетяна Дяченко, мешканка Мерефи

— Очень хорошо. Вобще для Мерефы супер, как в Харькове. Молодцы что такое сделали. 

За словами голови облдержадміністрації, на Харківщині зараз працюють над створенням єдиного медичного простору, і все задля того, щоб меддопомога була доступна і надавалася всім на однаковому рівні.

Михайло Добкін, голова Харківської облдержадміністрації

— Подход единый. По таким стандартам мы делаем в городе Харькове, так мы делаем в любой районной больнице. Качество медицинской помощи не должно отличаться от города, села, района.  

 Раїса Моісеєнко, перший заступник Міністра охорони здоров'я

— Саме цей підхід, комплексний підхід влади до вирішення питань, залучення інвестицій для того, щоб забезпечити саме головне надання соціальної підтримки.  Це є дійсно пріоритет Харківської обласної державної адміністрації. 

Зараз у лікарні встановлюють ліфт для підйому хворих. В планах — облаштування палат та інших відділень, адже Мереф"янська лікарня визначена як притрасова, і саме тут доводиться надавати екстренну медичну допомогу і мешканцям інших областей.  

Євгеній Мураєв,  депутат Харківської обласної ради

Сегодня мы дарили телевизоры. Вобщем, будем безусловно участвовать в строительстве очистных сооружений, в которых нуждается этот районный больничный комплекс. И, безусловно , гинекология оставляет желать лучшего, нужно заниматься проектом по реконструкции и привлекать инвестиции. 

Мереф"янська лікарня — шоста, де відкрито оновлені оперблоки. До кінця року подібні обіцяють відкрити ще в чотирьох міжрайонних лікарнях. Наступний — у Куп"янській.

Анжела Сушко, Євген Карпенко, Харьковские Известия.