На Харьковщине создали рабочую группу, которая будет следить за лесами в регионе

17.12.2016 13:12   -
Автор:
Смугами і під корінь і практично у всіх районах. Ось так зараз виглядає Харківщина з висоти.  На цьому відео дуже добре видно, що зараз твориться з лісами на Харківщині. Це  Ось Балакліївщина. Масштаби того, до чого привели людькі руки з бензопилами вражають. Один з найсвіжіших випадків незаконної вирубки дерев стався три тижні тому в Нововодолазькому районі. 
 
Світлана Ротач голова Нововодолазької районної ради 
 
Най безпрецендентний випадок стався 18,19, 20 листопада, коли протягом трьох днів вирубувся ліс на території 20 га. И приблизно його випиляно – 10 га. Це дуб, це міліонні збитки. МІльйонні збитки, які надані і територіальній громаді і державі відповідно.
 
Ситуація на Харківщині і вцілому по країні, наголошує заступник голови облради Володимир Скоробагач, катастрофічна.
 
Володимир Скоробагач заступник голови Харківської обласної ради 
 
По официальной информации нарушители нанесли убытки порядка 4-ре миллиона гривен, а взыскали с них порядка 119 тыс. гривен. Что так же смешно, и мы все понимаем, что нужно нам работать в этом направлении  и делать все чтобы ужесточить наказания и ответственность за незаконную вырубку леса. 
 
А це вже Ізюмщина. На карті, що в реальному часі відслідковує ситуацію з лісами у всьому світі ще з 80 – років  добре видно як смугами масово зрізується ліс. І пік вирубки дерев на Ізюмщині згідно мапи, як і на Нововодолажчині припадає на останні кілька років. Та в Ізюмському лісгоспі, кажуть, у них все під контролем, за останній рік у районі було незаконно спилено з 53 тисяч гектарів лісу -лише ПІВвантажівки дерев. 
 
Анатолій Павленко директор ДП "Ізюмське лісове господарство" 
 
Я не знаю такого щоб вони були у нас , в тих об'ємах, щоб можна було бити тривогу. Санітарні рубки існують, рубки догляду існують. все.
 
За словами Володимира Скоробагача, якщо і далі закривати на це очі, то регіон через браконьєрську вирубку, скоро залишиться взагалі без лісу.
 
Володимир Скоробагач заступник голови Харківської обласної ради 
 
Сегодня рубят лес, уничтожают природные ресурсы наши, нарушают экологический фон. И мы должны сделать все, для того чтобы этого не было. Около 300 было сообщение о том, что  незаконная вырубка леса. Но на самом деле это все такое относительное. Ведь масштабы гораздо больше.
 
За даними правоохоронців, з тих кримінальних справ, що були порушені до суду дійшли лише 6. Інші і справи, і порушники – повисли у повітрі. 
 
Андрій Шарнін заступник начальника слідчого управліня  ГУ НП в Харківській області
 
В остатке у нас на сегодняшний день остается 53 криминальных провадження, данные которых внесены в реестр досудебных расследований 246 УК Украины. Основной проблематикой при расследовании указанных преступлений является то, что при распаевание земель, которые происходили в определенных населенных пунктах. Значит поза межами внимания остались так называемые защитные лесополосы.  Владельцев, которых на сегодняшний день нет. Поэтому, даже при фактах задержания людей, которые осуществляют вырубку защитной лесополосы органы нацполиции просто не могут просчитать раз мер ущерба, и владельца , кому причинен ущерб. В святи с этим происходит проблематика. 
 
І це головна проблема. Бо лісова охорона, навіть якщо і застане на гарячому лісорубів, притягнути їх до відповідальності не зможе. Згідно чинного законодавства – вони безсилі.  
 
Руслан Чагаровський директор ДП «Жовтневе лісове господарство» 
 
Много самовольно рубок, много пилится лесов и лесополос. Мы не охраняем лесополосы. Лесополосы они идут к громаде. И районные рады охраняют ее. Но они тоже не могут их охранять. Нет инструмента, если бы нам их передали их и мы бы их охраняли тогда я думаю, эта ситуация изменилась бы.  
 
Щоб це змінити, харківська облрда це питання також намагається врегулювати на державному рівні. 
 
Володимир Скоробагач заступник голови Харківської обласної ради 
 
У нас существуют лесополосы, которые бесхозные, мы хотели, чтобы Верховная рада приняла какой-то законопроект, чтобы отнести, эти лесополосы к кому-то, или к лесхозу или передать коммунальным предприятиям. Кто-то должен охранять и заботиться о них. А это в нашем регионе порядка только 50 тыс. га.  
 
Поки у Верховній раді обговорюють зміни до кримінального кодексу Украіїни про посилення кримінальної відповідальності за незаконну вирубку лісу та шукають шляхи, що робити з безгосподарськими лісами. На Харківщині за ініціативою заступника голови облради Володимира Скоробагача створюється спеціальна робоча група, завдання, якої не тільки відслідковувати ситуацію, а і захищати ліси на Харківщині. 
 
Володимир Скоробагач заступник голови Харківської обласної ради 
 
Мы я надеюсь создадим рабочую группу, в которую будут входить и сотрудники национальной полиции, и инспекции и общественной организации. Которые смогут контролировать передвижение машин с этим лесом и так же контролировать те документы, которые будут выписаны на эти машины. Документы будут вноситься в единый реестр в определенную базу. Там где, сотрудник национальной полиции сможет остановить этот автомобиль и проверить его и его документы в этой базе.