На Харківщині до можливої епідемії грипу готові

14.12.2012 17:29   -
Автор:

Вже з січня наступного року у санепідемстанції чекають на збільшення кількості хворих. І не лише на гострі респіраторні інфекції. Цьогоріч медики очікують два нових штами грипу, а також вірус "Каліфорнія". Тож радять — проводити профілактику. І за можливістю — пройти вакцинацію.

Олександр Галацан начальник Головного управління охорони здоров'я ХОДА

-Приобретения вакцины для контингентов групп риска осуществляется за счёт средств местных бюджетов. И мы работаем с районными городскими органами для решения этого вопроса. Что касается населения в целом — то люди должны иметь возможность приобрести вакцину, свободную, без проблем во всей аптечной сети.

Наразі випадків захворювання на грип — не виявлені. На ГРЗ ж хворіють понад сімнадцять відсотків населення. Більшість з них — діти.

Тетяна Колпакова головний санітарний лікар Харківської області

-Заболеваемость детей от общей заболеваеомсти населения составляет 70%. Это в основном, дети, посещающие организованные коллективы.

Для усіх хворих вже готові окремі відділення у лікарнях. На двісті місць. У разі збільшення кількості інфікованих — їм усім нададуть кваліфіковану допомогу. Закуповують у медзаклади і необхідні дезінфікуючі засоби та медикаменти. Для цього з бюджету області виділено шістсот шістдесят тисяч гривень.

Олена Завгородня Євгеній Дроботов Харьковские Известия