На Харківщині боротьба з контрафактною продукцією

22.04.2013 19:19   -
Автор:

Торгівля контрафактною продукцією з лотків сьогодні не виключення, а скоріше буденність. Місця, де можна придбати піратські диски багатьом відомі і щоб не витрачати гроші на ліцензійні багато хто надає перевагу саме таким покупкам.

Олександр підприємець

-Сейчас всё дело в цене, правильно? В стране кризис. И приходится покупать.

Ксенія студентка

-Если будет ценовой эквивалент одинаков, то, я думаю, лицензионная продукция будет побеждать на любом рынке.

Продавці знають, що розповсюджуючи контрафактну продукцію, порушують права інтелектуальної власності, а значить і законодавство. За що передбачено як адміністративну відповідальність – штраф від 170-ти до трьох з половиною тисяч гривень, так і кримінальну – позбавлення волі. Тож побачивши відекамеру горе-підприємці просто втікають.

-А у вас диски лицензионные?

-Это вобще не мои диски.

-А чьи?

За лічені секунди товари на всіх лотках залишились безхозними. Тож упевнитися у їх якості та наявності необхідних документів – нІ в кого.

Андрій Писаренко головний державний інспектор Державної служби інтелектуальної власності України

-Авторские права принадлежат кому-то и любое использование : скачевание музыки, программ из интернета, покупка пиратских дисков это всё является нарушением, кражей чужой собственности. Во всём мире это является серьёзным нарушением и преступлением.

Щоб забезпечити на Харківщині дотримання законодавства України у сфері інтелектуальної власності при облдержадміністрації створено відповідну Координаційну раду. Сьогодні фахівці вперше зібрались за круглим столом, щоб обговорити план подальшої роботи щодо захисту авторських прав та попередження правопорушень у цій сфері.

Євген Савін заступник голови Харківської облдержадміністрації

-В условиях глобализации защита прав интелектуальной собственности станоится особо актуальной. Без этого мы не сможем недеяться ни на скрьёзные иностранные инвестиции, ни на формирование положительного имиджа государства вцелом.  введение правил цивилизованного пользования интелектуальной собственностью является насущной проблемой украинской экономики.

За словами фахівців, об"єкти інтелектуальної власності в Україні ще не достатньо захищені і правопорушень вистачає. За статистикою тільки з початку року було здійснено близько двохсот перевірок, вилучено понад 40 тисяч екземплярів контрафактної продукції на сумму мільйон гривень.

Андрій Писаренко головний державний інспектор Державної служби інтелектуальної власності України

-По отчёту Международного альянса интелектуальной собственностью в Украине определён как чрезвычайно высокий коэфициент цифрового и физического пиратства. Даже есть разговоры, чтобы закрепить за Украиной статус пирата № 1, так называемого. Опять в 2013 году возникают такие вопросы.

Купуючи контрафактний товар, покупці тим самИм підтримують виробників нелегальної продукції, хоча більшість про це навіть не замислюються.

Дмитро юрист

-Может и покупал, но даже не знал об этом. Но я думаю, лучше покупать товары у известных производителей.

Щоб не спокушати споживачів купувати контрафакт і попередити його розповсюдження, на сьогоднішньому засіданні Координаційної ради фахівці вирішили не просто розгорнути інформаційно-роз'яснювальну кампанію, а започаткувати проведення разом із правохоронцями постійних рейдів з виявленння порушників прав інтелектуальної власності.

Анжела Сушко