«МУЗА» для народу. «Закарпаття без Балог» набирає всеукраїнських масштабів. ВИДЕО

06.11.2014 14:31   -
Автор:

“Ми шукаємо нову політичну еліту, незаангажовану кланом Балог. Об’єднуємо всю спільноту, закарпатців, яка не продалася за 200 гривень. Ми проти того, щоб син Порошенка, сім’я Луценків була у ВР, пояснює своє рішення Іван Данацко, організатор акції «Закарпаття без Балог». Він брав участь у виборах як самовисуванець по округу № 69, де конкурентом був Віктор Балога.

“Клан Балог на цьогорічних виборах показав, що йому реклама не потрібна, бо в нього є адмінресурс. Людей змусили проголосувати. Люди мають страх перед майбутнім, тому вони бояться голосувати за когось іншого. Люди обрали одних і тих же політиків, які у владі з 1991 року”, — вважає Іван Данацко.

Рішення завершити акцію він пояснює наступним чином: «Цього року ми отримати можливість здобути незалежність, але заляканий народ знову голосує за стару систему. Тому ми вирішили завершити наш майдан. Народ показав, що підтримав Балог. Всіх трьох, і ще Петьовку – це підтримка їхньої системи життя. Революцію свідомості ми програли. Вся сім’я у ВР. І скажіть мені: ми свідомі, чи думаємо, що зміниться щось у житті. Нічого не зміниться. Для кардинальних змін потрібно зовсім інше».

Схожа ситуація на Закарпатті була у 2012 році, коли Балоги і регіонали порівну поділили округи з регіонами, вважає Павло Федака, редактор однієї із закарпатських газет. Зараз додався ще один брат Іван. Змінилося те, що підтримка зросла. Єдиний круг – де вони набрали трохи менше голосів – це Берегівсько-Виноградівський. Реальний кандидат там мав шанси виграти. Те ж саме могло бути у Хустському окрузі.

На Закарпатті відносно чесна боротьба була хіба що в 68 окрузі в Ужгороді. Балоги тут підтримували Василя Ковача. На підтримку також ішов Щадей, який мав намір відтягувати і відтягував голоси від демократичних кандидатів. Але зробити це не вдалося попри всі намагання.

Організатори акції переконані, що сьогодні всі свідомі політики хочуть відмежуватися від них. “Балоги започаткували поганий тон – коли вся родина є депутатами. Їхня доля бути кастою недоторканих, бо їх не візьмуть ні в коаліцію. Думаю, не будуть і опозицією. Будуть критикувати усіх, виторговуючи собі преференції. Сподіваюся, що й світове співтовариство критично поставиться до цього. Вже було кілька заяв від Луценка про те, що Балог не буде в коаліції, — аналізує ситуацію Павло Федака. — Яценюк відкрито заявив, що вони фінансують сепаратизм на Закарпатті. Ми бачили, як легко можна запалити протести. Нам досі не відомо, хто це робив. Але ми знаємо, що все це планувалося в одному центрі, який був у Мукачеві”.

Під час акції “Закарпаття без Балог” чимало людей приходило підтримати акцію із районів Закарпаття. У Мукачеві багато незадоволених кланом Балог. З’ясувалося, що всі продовольчі магазини там – «Барва» або залежні від «Барви». Людей залякала система, яку контролюють Балоги. У нас немає іншої політичної еліти,  вважає Іван Данацко.

Під час виборів підкуп був масовий, усі про це знали, і жодної справи не порушили. Очевидно, немає політичної волі в державі, аби припинити це. У системі нічого й надалі не змінюється.  

“Якщо люди продаються за 200 гривень – то вони вибирають таку долю, аби ними керували Балога 1, Балога2, Балога3”, — переконаний Іван Данацко. Тому громадська організація «Майбутнє українського Закарпаття» має намір залучати до співпраці незалежних молодих політиків, людей, які мають шанс змінити стару систему, зокрема, вступити проти відомого Клану.

Источник: Rionews