Министр образования и науки рассказала об основных изменениях в украинской школе

18.10.2019 14:25   -
Автор:
У Міністерстві науки та освіти  планують змінювати систему навчання старшокласників. Спеціалісти відомства провели дослідження, його результати показують, що 20% студентів-першокурсників зізнаються, що обрали неправильну спеціальність. Тож міністрерство хоче якомога швидше провести реформу старшої школи. 
 
Ганна Новосад міністр освіти та науки України
 
Як виглядає зараз наша старша школа 10 — 11 класи? У дітей є 20+ предметів,  які вони вивчають ось так скопом. Вони не мають можливості ні в що заглибитися, а останні півроку одинадцятого класу, якщо не більше, вони ще витрачають на підготовку до ЗНО. 
 
У планах міністерства, зазначила Ганна Новосад — розвантажити програму для старшої школи та зробити такі собі ланки з окремими галузями на вибір. Наразі їх перелік ще тільки визначається та у планах відомства розробити цілий комплекс заходів для учнів старшої школи. У тому числі створити зовсім нову мережу навчальних закладів до 2027 року.  
 
Ганна Новосад міністр освіти та науки України 
 
Впровадження старшої школи 10 — 12 класу — це надзвичайно важлива частина нової української школи. Для цього нам необхідно створити мережу так званих академічних ліцеїв. Завдання дуже нетривіальне і максимально амбітне, це великий виклик, тому що потребує створення мережі, зараз за нашими попередніми оцінками більш як 1500 нових ліцеїв.
 
Зараз у державному бюджеті на 2020 рік на впровадження змін в шкільну систему передбачені кошти в розмірі  майже півтора мільярди гривень. Та для повноцінного запуску реформи у відомстві залучатимуть і інші кошти. 
 
Ганна Новосад міністр освіти та науки України 
 
Ми вже почали і десь в січні вийдемо на офіційні перемовини зі Світовим Банком, який нам дасть великий кредит для впровадження цього. Тобто у нас будуть позабюджетні кошти — це кредит, але це довгі дешеві кошти і, звичайно, я особисто буду готувати і працювати з Урядом над системним фінансуванням впровадження нової української школи в старшій ланці. І моя мета закласти такі кошти вже в річній бюджетній декларації, які ми будемо робити наступного року.