Міністр енергетики Герман Галущенко прибув до Харкова. Деталі поїздки

20.02.2023 18:18   -

Харків з робочим візитом відвідав міністр енергетики, щоб ознайомитись із ситуацією в місті та регіоні, а також оглянути ряд пошкоджених рашистами об’єктів енергетичної системи.

За практично рік повномасштабного вторгнення у Харкові, наголосив на нараді з міністром міський голова, було пошкоджено 120 об’єктів критичної інфраструктури тепломереж. Це теплоцентралі, котельні , централізовані та індивідуальні теплові пункти, насосні станції та 20 кілометрів тепломереж. Але всупереч постійним обстрілам, що здійснює ворог по критичній інфраструктурі, у Харкові один з найважчих опалювальних сезонів триває.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Працівниками хтм довелось 7 разів. Підкреслюю, разів запускати систему опалювання міста. Такого прецеденту не знає Україна. Ніде в Україні такого немає. Тому я дуже вдячний нашим працівникам наших теплових мереж, працівникам обленерго, водоканалу. Бо це все наша спільна заслуга.

Основні ремонти з відновлення обладнання критичної інфраструктури для справного функціонування тепломереж в умовах війни виконані, підкреслив мер. Щоправда , більшого часу та кропіткої роботи вимагає реконструкція пошкодженої росіянами теплоцентралі.

ГЕРМАН ГАЛУЩЕНКО МІНІСТР ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
Я хочу сказати, що і мер, і голова військової адміністрації роблять дуже важливу і швидку роботу. Тому і відбувається відновлення. Але ми розуміємо, що атаки не зупиняться. І ми обговорили якраз як максимально убезпечитись, які кроки зробити для того, щоб мати відповідні резерви і якщо в подальшому ці атаки будуть тривати, то відповідним чином відновлювати постачання електроенергії для споживачів.

За попередніми підрахунками муніципалітету, відновлення всіх пошкоджених об’єктів Харкова за час повномасштабної війни складає понад 1 мільярд гривень. Найголовніший виклик для Харкова – завершити опалювальний сезон.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Нам треба пройти цей опалювальний сезон. І будуть певні виклики, це ми з вами розуміємо. І підготовка до наступного опалювального сезону, так, ми будемо готуватися, і готуватися разом з профільним міністерством, будемо концентрувати фінанси і міського бюджету і державного бюджету і будемо готуватися, як завжди ми готуємось і я вважаю, що пройдемо на достатньо високому рівні. Глобальні роботи,- потрібні відновлювання, відновлювання ТЕЦів, які зараз потребують, відновлювання котлів, мереж і це дуже така ретельна титанічна праця , яка буде при підготовці до опалювального сезону.

Наразі, наголосив міністр, Україна зараз не має дефіциту з обсягами виробництва електроенергії в системі. Взагалі, каже очільник профільного міністерства, в планах країни – перейти на децентралізацію генерації задля отримання відповідних потужностей у регіонах. На Харківщині може бути запроваджена газотурбінна генерація.

ОСТАННІ НОВИНИ: