Министерство здравоохранения Украины внесло изменения в список противопоказаний к вакцинации

12.12.2019 13:32   -
Автор:
Ірина у декретній відпустці 
 
Ребёнка нужно прививать для того. чтобы он в дальнейшем не болел, либо, если всё-таки заболеет, легче перенёс и не было никаких осложнений.
 
Робити чи ні – це питання поділяє турботливих батьків на два батальйони. Ось Євген та Ірина увійшли до лав тих, хто не вважає вакцинацію чимось страшним. Проте багато хто категорично відмовляється від щеплень з різних причин. Найпопулярніші з них – непередбачена реакція організму дитини на вакцину та невиявлені протипоказання до неї.
 
Віра Прасол завідувач медичного центру 
 
Прививки проводятся против тех инфекций, против которых нет эффективного лечения. Высокая температура не является единственным критерием для оценки состояния ребёнка. Оценивается, что было до – за день, за два, за неделю, был ли он в контакте, был ли он за пределами, отдыхал, менял страну, менял условия жизни. И на фоне всего этого врач принимает решение: можно или нельзя.
 
Міністерство охорони здоров’я України оновило перелік протипоказань до щеплень. Температура до 380С тепер не є привідом не вакцинуватися, а люди з гострими захворюваннями та лихоманкою вище 380С можуть пройти щеплення, як тільки одужають і не матимуть ознак гострої хвороби. Загалом, нововведення передбачають велику свободу дій лікаря першої ланки у вирішенні питання про те, чи можна робити щеплення чи ні.
 
Інна Андрусович лікар-інфекціоніст
 
Приказ №2070 – это такая палочка-выручалочка для практикующих врачей, которые занимаются именно вакцинацией. Лаконично сформированы противопоказания на сегодняшний день для лиц с разными клиническими состояниями. Достаточно широкий и большой кусок этого приказа на сегодняшний день уделён именно беременным и кормящим, деткам с низкой массой тела и лицам, которые готовятся к трансплантации или недавно перенесли трансплантацию. 
 
Спеціалісти зазначають, що не треба відкладати життєво необхідні вакцінації, такі як від дифтерії, кору та сказу, через алергічні реакції, адже їх можно зробити під дією антигестомінних препаратів.