Міні-проекти реалізують

20.08.2012 12:23   -
Автор:

Зведення дитячих майданчиків, ремонт шкіл та дитсадків, відновлення клубів, бібліотек та будинків культури, нове обладнання для фельдшерсько-акушерських пунктів, будівництво лікарень. Ці проблеми притаманні чи не для кожного району Харківщини. І для вирішення їх завжди потрібні кошти. Останніх, щоправда, не завжди вистачає ані в селах, ані в інших населених пунктах. Та розв`язання цій проблемі є. Його знайшли представники Асоціації органів місцевого самоврядування. На початку року вони задумали конкурс міні-проектів "Разом у майбутнє". В ньому могли брати участь територіальні громади будь-якого району області. Для цих цілей з обласного бюджету навіть виділили більше мільйона гривень. Та для втілення проектів у життя залучалися не лише кошти регіону, каже голова облради Сергій Чернов.

Сергій Чернов голова Харківської обласної ради

— Обов`язковою умовою, бо без цього міні-проект навіть не розглядається членами жюрі, обов`язкове співфінансування повинно бути від учасників територіальних громад, тобто це приватні господарства, фермери і просто люди, які живуть в тому чи іншому населенному пункті.

І переможці цього конкурсу вже є. В області визначили більше півсотні міні-проектів розвитку територіальних громад.

Людмила Немикіна віце-президент Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області

— На сегодняшний день профинансированы июньский и июльский траншы в сумме 477 тыс гривен. До конца августа августовский транш в сумме 236 тыс гривен также поступит на ваши счета ваших бюджетов.

З півсотні переможців десять міні-проектів вже реалізували. Мова йде про Борівський, Богодухівський, Двурічанський та Красноградський райони. Там в результаті цих проектів були побудовані дитмайданчики, відремонтовані школи та спортзали в них, замінені вікна в дитсадках та фапах, завезено нове обладнання до лікарень. І на цьому не зупинятимуться. До кінця року планують втілити у життя ще близько сотні таких міні-проектів.

Олександра Суфіянова, Віктор Ноздрачов. «Харьковские Известия»