Масований ракетний удар 9 березня: наслідки для Харкова

11.03.2023 11:53   -

Чергова масована російська атака – за даними Головнокомандувача ЗСУ по Україні випустили 81 ракету та 8 дронів-камікадзе. О четвертій ранку 9 березня окупанти почали обстрілювати і Харків. За даними ХОВА, зафіксовано щонайменше 15 ударів ракет типу С-300 по області та місту. Вдарили про об’єктам критичної та енергоінфраструктури. У мегаполісі зникла електроенергія, водо- та теплопостачання, відсутній зв’язок. Весь ранок і весь день профільні служби у посиленому режимі ліквідовували наслідки ворожих ракетних ударів.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
По місту Харкову було 11 прильотів системи С-300. Перш за все це критична інфраструктура та енергетична інфраструктура міста Харкова, крім цього ТЕЦи були під обстрілами зараз відсутнє водопостачання по всьому місту, запитуєм скважини які є. Крім цього ми поставили водовізки, які у житлових масивах міста Харкова. Буде напруга – мы підключимо перш за все критичну інфраструктуру, потім будемо включати житловий фонд, а потім вуличне освітлення.

Не дивлячись на масштабне відключення місто продовжило функціонувати, каже Ігор Терехов. На маршрути вийшли додаткові автобуси, а магазини та аптеки запрацювали на генераторах.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Ви бачите,що наші супермаркети, магазини, аптеки, АЗС, пункти видачі їжі мешканцям міста Харкова теж працюють, стоїть метро, стоїть електротранспорт, немає напруги, але ми з четвертої годин ранку працюємо над цим, вийшло на маршрути 98 автобусів, муніципальних автобусів.

В Укренерго наголошують, окупанти попри зусилля, не досягли поставленої цілі. Енергосистема України витримала 15 удар по енергоінфраструктурі. Енергетики у Харкові та інших містах держави активно працюють над відновленням світла у будинках українців.

ВОЛОДИМИР КУДРИЦЬКИЙ ГОЛОВА НЕК “УКРЕНЕРГО”
Всю ніч ми в диспетчерському центрі Облєнерго намагались скажемо так стабілізувати енергосистему під час ракетної атаки. В чергове констатуем, що ворог не досяг своїх основних цілей. Енергосистема працює, вона не погашена, не сколапсувала, але як ми вже зазначали в багатьох регіонах є нажаль пошкодження об’єктів енергетичної інфраструктури. Є пошкодження як і теплових електростанцій так і підстанцій Укренерго. Атака досить масштабна як за кількістю так і за номенклатурою засобів застосувала країна-терорист. Хочу запевнити що ми працюватимемо без упину для того, щоб 100 % споживачів якомога швидше отримали надійне енергоживлення.

У командувані повітряних сил ЗСУ констатують, росіяни вперше обстріляли Україну такою кількістю типів ракет.

ЮРІЙ ІГНАТ РЕЧНИК КОМАНДУВАННЯ ПОВІТРЯННИХ СИЛ ЗСУ
Вперше от так от з таких типів, ракет різних типів, ми бачимо, кинжалів цьогоразу аж 6. Така атака не пригадаю, якщо чесно не була. Маємо 81 пуск – це у нас 28 пусків крилатих ракет Х-101, Х-555, також 20 пусків калібрів з трьох носів з чорного моря, 6 Х-22, 6 кинжалів і 8 пусків керованих авіаційних ракет – це ті, що випускають переважно з СУ-35, такіракети як Х-31, Х-59, ну і 13 пусків С-300: по балістичній траекторії, зрозуміло, що по прифронтових містах. І 8 БПЛА шахед – бачимо, який букет з ракет та бпла нам приготував противник. Збито 34 ракети калібр та Х-101, Х-555 – це те, що ми можемо збивати. Реально із 48 збито 34 ракети. далі ті керовані авіаційні ракети, там було організовано певну протидію – вони зрештою не досягли своїх цілей. Це ще рахуйте мінус 8 ракет. ми не будем їх писати у збиті, просто організована протидія: мінус 8 Х-31, Х-59. Таким чином Х-22, які ми не можемо збивати, кінжали розумієте, ми не можем теж збивати – це уже 6+6, також 13 С-300. Поки не маємо засобів здатних протистояти тій зброї тому вона становить для нас небезпеку. Загалом результати ви бачите: 34 із 48 крилатих збито і чотири з восьми бпла шахед.

ОСТАННІ НОВИНИ