Магнолии, форзиции, гиацинты, нарциссы и тюльпаны. Весна в ботаническом саду

27.04.2018 12:52   -
Автор:
У Харківському ботанічному саду черговий квітковий бум. Яскраво жовта форзиція, червоний хенамеліс японський, більш відомий як айва японська і звичайно ж магнолії. У природі вони ростуть в лісах і по берегах річок від Гімалаїв до Японії, Малайзії, від Південно-Східних штатів США до Бразилії. У колекції харківських селікціонерів 8 видів та 25 сортів цих дерев. Вони відрізняються квітками. Є такі у формі бокалу. А є магнолії зірчасті, у яких квітка схожа на зірочку. Є ранньоквітнучі, що розпускаються раніше листків, а є такі, піздні, що тільки з бутонами. Кольоровій гамі теж немає меж.
 
Ольга Трофименко інженер Харківського ботанічного саду
 
Они различаются от белых. Это магнолия звёздчатая, у неё ярко белые лепестки цветков. И до тёмно бардовых. Это магнолия сорта "Nigra", магнолия лилиецветная. У неё тёмно-бордовые цветки. Есть у нас так же в коллекции 3 сорта жёлтых магнолий, которые были выведены селекционно. Вообще жёлтый цвет не характерен для магнолий изначально, были выведены жёлтые магнолии. Это сорта "Yellow river", "Elizabeth" и "Golden stars". 
 
Серед незвичних експонатів Харківського ботсаду, каже Ольга Трофименко, і ось це дерево. Воно сильно відрізняється від своїх листяних сородичів. Місця його зростання – від Нью-Йорка до Північної Флориди, від Айови до Техасу.
 
Ольга Трофименко інженер Харківського ботанічного саду
 
Начинает зацветать церцис канадский или "Иудово дерево". Это растение относится к семейству бобовые. Цветки у него появляются до распускания листьев и располагаются непосредственно на стволах. Цветок по форме обычный бобовый цветочек, характерный для этого семейства. Он ярко красного цвета. По легенде это дерево, на котором повесился Иуда, а красные цветки это как-бы это капельки крови, которые выступают на этом дереве. 
 
А от гіацинти у ботанічному саду практично закінчили своє цвітіння. Проте ще додають яскравих фарб у похмурий день. Квітнуть наповну і нарциси.
 
Наталя Альохіна провідний інженер відділу квітникарства Харківського ботанічного саду
 
Околоцветник разный – махровый, трубчатый. На одном соцветии может быть по 3-5 цветков. Нарциссов у нас 3 вида и коло 250 сортов нарциссов. А тюльпаны только начали цвести, самые ранние сорта Кауфмана. В коллекции ботанического сада около 30 видов и 350 сортов тюльпанов. Гордость нашего сада, это гибриды. Окраска тюльпанов разнообразная начиная от белых до тёмно-бордовых. Околоцветник махровый, простой, на одном соцветии может быть по несколько цветков. Разная высота этих растений. 
 
Далі, додає Наталя Альохіна, радувати своїми квітами будуть піони. Як звичайні так і древовидні. Трохи згодом розквітнуть лілії та інші багаторічники.