Люди благали не віддавати їх більше. Розповідь про життя та війну від спортсмена-військовослужбовця (відео)

09.02.2023 10:10   -

Роман Вільховецький до 24 лютого був успішним спортсменом. 11 років свого життя він присвятив професійному карате та бодібілдингу. В скарбничці багато кубків та медалей.

РОМАН ВІЛЬХОВЕЦЬКИЙ СПОРТСМЕН ТА ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЕЦЬ
На карате у мене близько 50 медалей різних. Даже за, хотів сказати, за оборону Харкова. По Харківській області у мене 7 золотих медалей в різних федераціях. Були медалі за чемпіонати України. Там бронзи, срібло. Міжнародні змагання були. Потім якось це все плавно перейшло в бодібілдинг. Чомусь мене це так затягнуло.

Все було б ідеально. Успіхи, перемоги і нові горизонти. Восени перед страшним 2022-м Роман став абсолютним чемпіоном України з бодібілдингу. Тому взимку готувався до чергового весняного турніру. Та 24 лютого все кардинально змінилося.

РОМАН ВІЛЬХОВЕЦЬКИЙ СПОРТСМЕН ТА ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЕЦЬ
За дві неділі до мого першого турніру я проснувся в Харкові від того, що вікна дрижали. І зрозумів, що це війна. Ми зібрали всі речі, я вивіз всіх рідних і близьких до кордону і повернувся сюди.

Він повернувся і пішов до військкомату, щоб стати на захист України.

РОМАН ВІЛЬХОВЕЦЬКИЙ СПОРТСМЕН ТА ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЕЦЬ
Мені сказали, не потребуємо, у нас і так перебір. Записали мій номер, сказали чекати. Довго я чекав-чекав, і не просто чекав, а шукав, куди ще піти. Писав всім знайомим і друг з Харкова запропонував мені місце, де можна носити форму, воювати і допомагати своєму місту.

Не маючи жодного досвіду у військовій справі після кількатижневих тренувань Роман пішов захищати у важкий напрямок. З майже 12-ти місяців повномасштабної війни – більше 10 хлопець служить.

РОМАН ВІЛЬХОВЕЦЬКИЙ СПОРТСМЕН ТА ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЕЦЬ
Спочатку була мотивація, дзвонять батьки, кажуть вони сидять в погребі, а поряд їдуть російські танки. Пише мені сестра, каже що вона в Києві в метро ховається від ракетного обстрілу. Дивимось новини, а танк прямою наводкою обстрілює звичайні будинки в тому ж Маріуполі. Чим це не мотивація?

Спершу було звільнення Харківщини, потім бойові завдання на Луганщині та Донеччині. Він тільки-но повернувся з Бахмутського напрямку.

РОМАН ВІЛЬХОВЕЦЬКИЙ СПОРТСМЕН ТА ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЕЦЬ
Коли там був більш всього хотілося побачити рідних і близьких. Може це така заїжджена поговорка, але це дійсно так. Потім дуже хотілося помитися і виспатися. Усе. Тобто такі банальні речі. Це дуже цінно.

Найважливіше для кожного воїна знати і розуміти, що його дома чекають. Роман вважає себе щасливчиком, на нього з фронту очікують кохана дівчина, батьки, друзі і близькі. І саме їх підтримка і допомога рухатися далі. А ще надихають просто люди, які чекають на українських військових.

РОМАН ВІЛЬХОВЕЦЬКИЙ СПОРТСМЕН ТА ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЕЦЬ
Більше всього зворушливо, коли діти вас зустрічають. Коли ви їдете на авто, а вони з якимось там прапорцями стоять, чи махають там постійно. Там зупиняєтесь і роздаєте там якійсь цукерки. Підходять місцеві там, жінки, чоловіки. Виносять там якусь їжу, пиріжки , виносять там кавун. Діти підходять і кажуть, можна там з автоматом сфоткатись. І з вами. І був ще момент, підходить до мене дитина і каже: “А ви їх більше сюди більше не пустите?” І з такими очима, що “не віддавайте нас більше”. Ось такі, да. Можна і заплакати.

Воїни, як і всі цивільні, мріють про перемогу, щоб потім повернутися до життя. Планувати і втілювати. Будувати і реалізовувати.

РОМАН ВІЛЬХОВЕЦЬКИЙ СПОРТСМЕН ТА ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЕЦЬ
Я думаю, на Красній Площі будемо святкувати. Якщо так, чесно, нам чужого не потрібно. Відігнати їх до наших кордонів, повернутися в рідний Харків і будемо святкувати тут.

Роман мріє про доньку. Оскільки, каже, кожен з них щохвилини ходить по лезу життя і смерті. Тому хочеться залишати після себе життя. Але все це, посміхається, тільки після Перемоги.

РОМАН ВІЛЬХОВЕЦЬКИЙ СПОРТСМЕН ТА ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЕЦЬ
Так, я, як доброволець, можу піти хоч зараз, але після того, як стільки мене людей підтримують і допомагає, у мене совість не дозволяє просто так розвернутися спиною і піти кудись.

ОСТАННІ НОВИНИ: