Ліки для гіпертоніків та пенсіонерів. З наступного року медикаменти можна буде придбати за помірною ціною

28.11.2012 16:41   -
Автор:

З вересня рецепт на ліки від гіпертонії став фінансовим документом. Маючи таку виписку, люди можуть придбати медикаменти зі знижкою. Різницю у ціні компенсує держава. Та поки це нововведення працює лише на папері. Аби запустити процес, потрібно сформувати мережу аптек, що братимуть участь у цій програмі.

Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення

-Мы должны определить сеть аптек, которые возьмут на себя отпуск лекарств для гипертоников. Мы определим эту сеть и тогда в эту аптечную сеть будет поступать денежные средства из госбюджета на компенсацию части стоимости.

На повну силу цей закон має запрацювати на початку наступного року, розповіла Світлана Горубнова-Рубан. Відповідні гроші з держбюджету країни вже виділені. Та потреба у медикаментах є не лише у гіпертоніків, а й у пенсіонерів. Бо люди похилого віку стають частими клієнтами аптек. Та от придбати ліки — зараз недешево. І тому потрібна державна програма медикаментозної допомоги і для пенсіонерів, впевнена нардеп Ірина Бережна. Вона і стала ініціатором її розробки та впровадження.

Ірина Бережна народний депутат України

-Также я выступала, и продолжаю это делать о создании программы лекарственной помощи пенсионерам. И когда я приходила к людям, и обещала им, советовалась, смотрела им в глаза — они делегировали мне эти полномочия, чтобы я довела это до логического результата. Потому что пенсионеры сегодня, ни для кого не секрет, они нуждаются в самом необходимом.

Ірина Бережна також ініціює, аби програма медикаментозної допомоги для пенсіонерів запрацювала у Першій столиці, як пілотній проект.

Олена Завгородня Євгеній Дроботов Харьковские Известия