Льготный проезд для харьковских школьников в электротранспорте действует с 28 августа по 28 июня

14.07.2018 15:27   -
Автор:

Канікули — це час коли діти набираються сил до нового навчального року. Хтось виїжджає у табори, хтось розважається в парках та скверах, пересуваючись по місту в тому числі і на міському наземному електротранспорті.

Сергій Дульфан директор Департаменту транспорту і зв'язку 
 
С 2008 года, было принято решение о предоставления льготы в виде реализации школьных проездных билетов, которые на тот момент стоили 15 гривен на один вид транспорта и 20 гривен на два вида транспорта, без определения  количества поездок. Несмотря на неоднократное повышение стоимости проезда с 2008 года, депутаты принимали решение, о том, что стоимость постоянных билетов для наших младших харьковчан остается такой же как она была в 2008 году, просто увеличивая компенсацию предприятиям электротранспорта.
 
І надання пільгового проїзду успішно працює вже 10 років поспіль. І наразі, зазначають у Департаменті освіти вже відома кількість учнів, які і в учбовому році 2018-19 року будуть користуватися такими проїзними квитками.
 
Валерій Шепель начальник відділу Департаменту освіти Харківської міської ради
 
На сегодняшний день 203 школы города заключили договор с "Харьковпасc" и мы имеем сегодня уже цифру 79 400 детей, которые изъявили желание воспользоваться этой услугой, этой льготой. Это дети школьного возраста от 6 до 18 лет.
 
Школярі, які отримають пільгові квитки, зможуть користуватися тролейбусом і трамваєм, як зазначили у Департаменті транспорту без обмежень у кількості поїздок. Але важливо пам'ятати і дітям і дорослим, що дія цих квитків таки має певні обмеження.
 
Сергій Дульфан директор Департаменту транспорту і зв'язку 
 
Поэтому в период с 28 августа по 28 июня, то есть это период учебного сезона, школы, по заявкам родителей приобретают постоянные билеты по установленной стоимости, и проезд школьников осуществляется на основании этих постоянных билетов. Безбилетный билет у нас запрещен, вы знаете, действующим законодательством. В период школьных каникул, то есть июль и август месяц, данная льгота не предусмотрена.
 
Цього ж року до наземного електротранспорту додався ще і підземний. Вперше, Харківська міська рада, за ініціативи мера Геннадія Кернеса, надала школярам п'ятдесяти відсоткову пільгу на проїзд у метрополітені — на час навчального року.
 
Доречі саме цей навчальний рік буде відрізнятися від попередніх. Мова йде не про правила чи пільги проїзду, а про нормативи прийому першокласників до початкової школи. В Департаменті освіти міської ради наголошують, що освіту отримає кожен, але ж батькам, які відправляють дитину до навчального закладу потрібно володіти інформацією що до існуючих змін.
 
Валерій Шепель начальник відділу загальної середньої освіти Департаменту освіти Харківської міської ради
 
Ни один ребенок, на сегодняшний день, не останется без образования, без гарантированного Государством права на образование. Планируется открыть 505 классов, что на 31 класс больше чем в предыдущем учебном году. И соответственно количество учащихся первых классов почти 14 тысяч.
 
Міністерство освіти та науки України запровадило певні новації. Серед нововведень — територіальний метод зарахування першокласника. У профільному міністерстві вважають що це знизить рівень корупції, зникнуть  конкурси у перший клас, а так звані благодійні внески більше не будуть "вхідним квитком" до навчального закладу. До шкіл мають зараховувати за пріоритетами. 
 
Валерій Шепель начальник відділу загальної середньої освіти Департаменту освіти Харківської міської ради
 
К приоритетным, к зачислению в учебное учреждение относятся дети, родители которых, или один из родителей которых зарегистрирован на территории обслуживания школы. Территория обслуживания закреплялась еще 1972 года. Вот сентябре 2017 года вышло новое постановление Кабмина, которое предполагало закрепление территории обслуживания, в том числе за учреждениями, за которыми ранее не закреплялось. То есть за лицеями гимназиями 
 
Приватні освітні заклади не відносяться до території обслуговування. Діти ж, які прийшли до 1 червня, а це і була основна кампанія, вони, каже Валерій Шепель, фактично скористалися гарантованим правом, яке не виключає зарахування, до іншої школи, подаючи копії пакету документів.  
 
Валерій Шепель начальник відділу загальної середньої освіти Департаменту освіти Харківської міської ради
 
Это нет ограничивает ни в коем мере  родителей от выбора учебного учреждения для своего ребенка и подачи документов или копий этих документов, в любое другое учебное учреждение независимо от территории обслуживания. То есть здесь государство пошло по пути закрепления минимальных стандартов, которые точно гарантируют, что ребенок в любом случае попадет в эту школу.
 
Якщо ж батьки обрали навчальний заклад не за місцем прописки, то їхніх дітей зараховуватимуть на основі жеребкування, яке проводиться вже після основної сесії набору, що триває до першого червня.
 
Валерій Шепель начальник відділу загальної середньої освіти Департаменту освіти Харківської міської ради
 
Школа не может вместить всех желающих. и соответственно эта школа берет, после 1 июня эти заявления  и проводит жеребьевку на определенное количество мест, которые у них остались не заполненными. этой процедуры раньше не было, это новация министерства образования и науки Украины. Но поскольку может вопрос сложный или родители четко определились, никакого ажиотажа особого не было.
 
Серьйозних проблем з проведенням жеребкування зазначають освітяни у Харкові не було. Адже відповідно до правил проведення процедури, брати участь у ньому мали батьки, або їхні представники. Вони власноруч обирали з барабану прізвища, які і визначали пройшла дитина чи ні. Вся процедура була відкритою та публічною де можна було проводити фото та відео фіксацію, для того аби уникнути корупційної складової. Більше того, у кожної школи Харкова є власні сайти, де також розміщували інформацію про наявність вакантних місць та хід жеребкування.