Льготники могут подавать заявления на монетизацию в любой момент

09.01.2020 15:10   -
Автор:
З початку 2020 року харків'яни пільгових категорій можуть у будь-який час подати заяву про перехід на монетизовану форму оплати житлово-комунальних послуг. Як повідомили в Департаменті праці та соціальної політики, Міністерство соцполітики скасовує обмеження, що не давало можливості громадянам подати заяву на монетизацію після 15 жовтня, на опалювальний період, і 15 травня, на неопалювальний період. Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду наприкінці 2019 року.
 
У зв'язку з цим пільговики, які отримують кошти у безготівковій формі, можуть подати заяву про перехід на грошову готівкову форму в управління праці та соціального захисту населення адміністрацій районів міста Харкова. При собі необхідно мати інформацію про відкритий рахунок в одному з уповноважених банків. Пільга надаватиметься у готівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок пільговика з місяця, що настає за місяцем подання заяви. 
 
Монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг в Україні розпочалася з жовтня минулого року. Вона проходить у двох формах — безготівковій та готівковій, тобто грошовій.
 
1. У безготівковій формі шляхом перерахування коштів на обліковий запис пільговика в "Ощадбанку", який буде здійснювати переказ коштів на рахунки керуючих організацій, що надають послуги (без звернення пільговика). Зекономлені кошти за підсумками опалювального періоду будуть перераховані на особистий рахунок пільговика в "Ощадбанку".
 
2. В грошовій готівковій формі кошти будуть перераховувати, за бажанням пільговика, на рахунок уповноваженого банку або "Укрпошти". Для цього пільговику необхідно звернутися із заявою в управління праці та соціального захисту населення адміністрацій районів для зазначення виплатних реквізитів. 
 
Бланк заяви на монетизацію пільг можна знайти на офіційному сайті міськради. У відповідній новині є посилання на цей документ.