Летний период- время отдыха

30.06.2012 14:34   -
Автор:

Літній період — час відпочинку. Але це і час коли не треба забувати про небезпеку на воді. Лише за останні два тижні на водоймах Харківщини загинуло шіснадцять людей.

Ігор Лупандін, помічник начальника ГУ МНС України в Харківській області:

-В основе своей это были люди, которые в нетрезвом состоянии, люди, которые недооценили свои возможности это места необорудованные специально для отдыха людей, это несанкционированные места и пляже, в основе это реки или большие водоёмы, где местное населения, допустим посёлок или село решают отдыхать.

По всій області функціонує близько п*ятдесяти рятувальних постів, з них дев"ять у Харкові. Рятувальники кажуть, зачасту у постраждалих просто зводить кінцівки судомою, вони тримаються на воді, але дістатися берега самостійно не можуть. Бувають і нещасні випадки.

Анастасія Полякова ,кореспондент:

-Врятувати потопаючого необхідно в перші п*ять хвилин після того як людина повністю зникла під водою. Саме за цей час через нестачу кисню зупиняється серце і починається відмирання мозку. Тому рятувальникам необхідно реагувати вкрай оперативно.

Ми вирішили перевірити наскільки швидко можуть рятувальники доплисти на човні.  

Анастасія Полякова, кореспондент:

-Десять секунд займає у рятувальників аби дістатися середини річки. Після цього постраждалого доправляють до берега. Там йому надається перша медична допомога.

Олександр Трикоз ,старший рятувальник:

-Человек перекидывается через борт во время затаскивания, через задний борт, он в такой согнутой позе и вода уже с него выходит.

На березі працює спеціально підготовлена медсестра. До приїзду швидкої вона приводить людину до тями.

Світлана Малахова, медсестра:

-Очищается полностью рот, переворачивается полностью на колено человек, которій захлебнулся пітаемся чтоб вода вішла которую захлебнул, а потом начинаются реанимационніе мероприятия.

Але реанімувати можуть і самі рятувальники.

-Мы делаем 30 нажатий на грудную клетку прямыми руками, потом закрываем нос и открываем челюсть, и делаем два вдоха.

Рятувальники реагують не лише, коли нещасний випадок вже відбувся. Головна задача попередити відпочивальників бути уважними.

Володимир, відпочивальник:

-Когда много народу, они выплывают на лодках, и по середине ходят предупреждают по горячей связи, чтоб далеко не заплывали, следили за малышами.

Кристина, відпочиваюча:

-Если человек не умеет плавать, то я считаю не нужно идти на глубину, если уже такое случилось, то я знаю, что надо схватить за волосы и вытащить, главное, чтоб он тут же не начал тебя топить, ты к нему подплываешь, он тут же начинает за тебя хвататься и топит соответственно тебя, то есть надо брать его сзади, чтоб он был к тебе спиной.

Уважність це ще не все. На березі не варто вживати алкоголь, адже він як ніщо впливає на швидкість реакції, може порушувати внутрішній контроль людини та зрештою призвести до лиха. Аби уникнути трагедії не слід пірнати, не знаючи дна, не запливати занадто далеко, попереджають рятувальники.