Квітники з однорічних чи багаторічних рослин. Думка фахівців (відео)

19.03.2024 20:00   -

Однорічні чи багаторічні. Харків багато років поспіль є відомим на всю країну, як найквітучіше місто. Місто зелених парків, садів та неймовірних квіткових панно. І навіть в умовах війни містян та гостей вони продовжують радувати. Цьогоріч рослини висаджувати також збираються, але не в тій кількості, як завжди, кажуть у профільному комунальному підприємстві.

Цього року стало питання щодо висадки багаторічних квітів. Фахівці кажуть, цей варіант можливий, але більш дороговартісний та складний в реалізації. Тим більше, що багаторічники квітнуть не такий довгий період часу, як однорічники.

ОЛЕКСАНДР АЛЬОХІН ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА З НАУКОВОЇ РОБОТИ БОТАНІЧНОГО САДУ ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМ. В.КАРАЗІНА
Перевага цих рослин в тому, що вони, як тропічні рослини, вони квітують майже все літо до самої осені, до перших заморозків. Але недолік полягає в тому, що вони висаджуються в ґрунт тоді, коли минує загроза весняних заморозків чи приморозків. І ось цей період до середини травня, ці клумби, вони порожні. На них у кращому випадку є цибулинні рослини, такі як тюльпані у нашому місті. Світова практика показує, що не тільки однорічні рослини, які квітують майже все літо можна висаджувати в умовах міста на міських територіях. Багато є так званих багаторічників, які за умови створення якихось композицій можуть квітувати досить тривалий час на якихось ділянках. І є прийоми озеленення такі як облаштування міксбордів, так званих квітучих садів безперервного квітування рослин. Коли підбираються рослини, ті ж самі цибулинні, які цвітуть рано на весні, потім, які влітку і восени. І можна створювати такі ділянки, що протягом багатьох тижнів і місяців можуть квітувати. Але це досить такий відповідальний підхід потрібен тут бути і це коштує певних коштів.

Можливі варіанти створення таких квітників, каже Олександр Альохін, проте не в наших реаліях. А яскраві клумби у Харкові з більш відомими всім містянам однорічниками потрібні. Це своєрідний рослинний релакс для людей в умовах війни. Створення міксованих клумб з багаторічними рослинами можливий у якості експерименту.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ОЛЕКСАНДР АЛЬОХІН ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА З НАУКОВОЇ РОБОТИ БОТАНІЧНОГО САДУ ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМ. В.КАРАЗІНА
Треба урізноманітнити озеленення містами такими різними рослинами. Чим буде більше рослин – однорічних, багаторічних, деревинних – тим краще буде сприйняття цих рослин в умовах міста. Харків’яни повинні знати, що їх місто саме найкраще, воно саме квітуче і це треба продовжувати і від цього нікуди не подітись.

ОСТАННІ НОВИНИ