Купили разом з будинком. У Дергачах новий власник гуртожитку викидає на вулицю понад півсотні людей

20.04.2013 20:11   -
Автор:

-Здесь вот я живу с детками. Здесь в комнате старший сын спит, на диване спит со мной младший ребёночек.

У цій маленькій кімнатці гуртожитку, що на околиці Дергачів, разом зі своїми двома неповнолітніми синами тулиться Оксана Чіжикова. Але жити тут їй залишилося не довго, каже жінка, її виселяють. У гуртожитка новий власник Сергій Яловенко і він вимагає, щоб вона збирала речі. Останній його візит, ще на початку березня, закінчився для Оксани поїздкою в лікарню.

Оксана Чіжикова мешканка гуртожитку

-Уже и скорая меня забирала отсюда, именно в тот день выселения потому что плохо стало…Мама, мама… Что сыночка? И вот у меня сейчас есть решение Дергачёвского суда, что я могу здесь находится до 23.06.13 года. Дальше идти на улицу. А Яловенко ему всё равно, что дети у нас есть. Он на суде говорит, я детей не выселяю. Выселяет он меня, а дети куда? Сейчас сыночка.

У такій ситуації як Оксана Чіжикова опинилися всі мешканці цього гуртожитку. Люди практично сидять на валізах, вже як третій рік. Стільки часу новий власник намагається залишити без житла більше півсотні людей. Серед них тринадцять дітей, половина з яких — неповнолітні. У своїй кімнаті Олександр Семенов живе з родиною вже не перший десяток. Каже, навіть не думав, що у своєму віці йому прийдеться знову шукати житло. Розповідає ще за часів Союзу, цей гуртожиток побудували для своїх співробітників фірми "Харківагробуд". Але після розпаду союзу будинок був проданий і почав змінювати юридичного власника. Спочатку належав акціонерному товариству "Галан", яке продало його фірмі "Галант", а та підприємству "Галан ЛТД", згодом три роки тому у будинку і з"явився чинний власник — Сергій Яловенко. Олександр Семенов говорить, багатоходова фінансова махінація завершилася тим, що дом за рішення БТІ отримав статус не житлового будинку  і пан Яловенко придбав гуртожиток за копійки.  

Олександр Семенов мешканець гуртожитку

-После БТИ хозяйственный суд, который в Харькове разрешил продать дом хозяину, но без людей, без людей. Там т.е. было написано — "будівля" и всё. БТИ так написало.

Лариса Клеймьонова мешканка гуртожитку

-Суд постановил решением, что этот дом нежилой и гуртожиток ему передаётся в частную собственность. И он теперь как хозяин спустя три года приходит к нам, когда уже мы узнали это, и говорит либо мне платите восемь гривен за квадратный метр, либо выбирайтесь в сегодняшний день. Но нам сказал лично на судах — сегодня восемь, завтра пятдесят восемь, а после завтра сто долларов квадратный метр. Вас это не устраивает, я только договор заключаю на год. Если вы не сможете, значит выселяйтесь!

телефоном Сергій Яловенко власник гуртожитку

-Сергей Николаевич скажите пожалуйста, а как вы стали собственником общежития? По договору купли-продажи. Я пришёл, юрист посмотрел документы все как положено, есть решение суда, что это собственность, суд у нас есть такой, и решение суда хозяйственного суда и я купил согласно договору купли-продажи. Как вы купили свою квартиру, так я купил и вот этот дом. Сергей Николаевич, вы же купили дом как нежилой. Это неправда, ва свводят в заблуждение.

Вибиває квартплату новий власник гуртожитку радикальними методами. Змушує мешканців підписувати угоду-забов"язання про сплату оренди за призначеними їм тарифами, але зі свого боку не дає жодної гарантії про довгостроковість угоди та підтримання будівлі у житловому стані.

Валентина Мєлохіна мешканка гуртожитку

-Він зайшов сам, зайшов сам… Адвокат… Адвокат став писати і став на нас кричати, він не імее права на мене кричать… И вот деваться нам і некуда. І вот ми живемо тут. Я уже тут слава Богу живу 28 год тута.

На бік мешканців гуртожитку стали місцеві чиновники. Кажуть, ця історія дуже заплутана, і в ній слід розібратися, бо людей необхідно захистити.

Михайло Бушев голова Дергачівської районної ради

-Прежде чем говорить о выселении этих жильцов надо им где-то дать возможность поселится. Поэтому мы говорим, что это всё делается незаконно, поддердживаем полностью жильцов и просим, чтобы силовые структуры к этим людям отнеслись с точки зрения закона, а не с точки зрения мнения какого-то человека, который требует непотно для людей, и для нас что.

Надавати нове житло людям новий власник гуртожитку, звісно ж, не збирається. Каже, нехай йдуть куди завгодно. А люди у відчаї, готуються до кардинальних заходів.

Надія Семенова мешканка гуртожитку

-Если никто не предпримет никаких мер мы будем перекрывать дороги, екстренные меры. Многим некуда идти, такое впечатление хоть сжигай себя, потому что куда нам идти? В подворотню? В шалаши?