Краснопавлівське водосховище наповнять водою. Запасів вистачить на 2 роки

05.10.2020 11:41   -
Автор:
99 мільйонів гривень виділили на заповнення Краснопавлівського водосховище, яке забезпечує водою Харків. Президент підписав відповідні зміни до Держбюджету на 2020 рік. 80 млн з цієї суми підуть на сплату електроенергіі за прокачку води, 19 — на потреби водоканалу. Водосховище поповнять на 100 мільйонів кубометрів води. Цих запасів вистачить на два роки.
 
Краснопавлівське водосховище розташоване в Лозівському районі Харківської області має об’єм 410 мільонів кубів. Зведене було у вісімдесятих роках минулого століття для забору води з Дніпра. Наповнюється через канал протяжністю 260 км. Згідно з первісним проектом водообмін у Краснопавлівському водосховищі має відбуватись.  Процес дуже енергозатратний і потребує немалих бюджетних коштів. 
 
Максим Панченко директор комплексу водопідготовки «Дніпро» КП «Харківводоканал»
 
Процедура эта не быстрая, потому что с момента внесения изменений в бюджет и поступления денег на счет ОблЭнерго, на счета для прокачки, пройдёт какое-то время. Проблема в том, как быстро сработает канал «Днепр-Донбасс». Они должны, как можно быстрее провести в срочном  порядке эту процедуру и подать нам воду в ближайшее время. Чем быстрее это произойдет, тем нам лучше. К сожалению уже более 20 лет регламент работы канала нарушен. Водохранилище вместо двух раз в год, наполняется один раз в два или три года. Соответственно несет за собой большую проблему в качестве исходной воды. 
 
Від своєчасного водообміну Краснопавлівського водосховища залежить водопостачання 23 % споживачів , а це 350 тисяч мешканців Харкова і області. У "Харківводоканалі" очікують, що водосховище поповниться до кінця року.