Ковідофобія. Що це таке та як спілкуватися з перехворілими

30.11.2020 13:04   -
Автор:
В'ячеслав Михайлюк перехворів на коронавірус, каже, близько місяця він зовсім не виходив та вулицю і, звісно ж, не з ким не зустрічався. Проте, коли він отримав негативний результат тесту і лікарі дозволили йому повертатися до звичного життя, В'ячеславу довелося ще пояснювати близьким, що він нікого не заразить. 
 
В'ячеслав Михайлюк 
 
Я помню такой момент, то есть друзья, знакомые, когда я им говорил, что у меня отрицательный тест, можно увидеться, пообщаться, потому что более 25 дней ты не общаешься с людьми, ты самоизолирован, все-таки хочется живого общения с родственниками и друзьями. Но они начали задать вопросы: " а точно ли не болеешь, а можно ли нам видеться, а это не опасно для нас?".
 
І такі питання та відсторонення від нього, згадує В'ячеслав, тривали навіть не один день.   
 
В'ячеслав Михайлюк 
 
Это было в вежливой форме, но это было что-то новое, когда люди готовы общаться, но на расстоянии или по телефону. Это длилось недели три, а потом мой круг общения уже привык.
 
Такі ситуації, коли видужалих уникають, трапляються через те, що в людей все ще практично відсутня культура, як потрібно спілкуватися з перехворілим на коронавірус, вважають лікарі. 
 
Інна Андрусович лікар-інфекціоніст 
 
Человек, когда заболел, то заразен ровно столько, сколько у него держится ПЦР. В среднем это тоже в районе 14 дней, иногда бывает до 21 дня в зависимости от того, как интенсивно и тяжело у него протекает болезнь. Очень много есть, скажем так, неправильных толкований, когда человек говорит, я переболел и имею антитела. Антитела – не наличие вируса, антитела – это наличие собственных антител в организме, которые защищают его от вируса. Когда у человека есть антитела, а его сторонятся только потому, что он переболел коронавирусом, это абсолютно неправильно.
 
Пандемія в цьому сторіччі відбулась вперше, тож непокоїтися за власне здоров'я – цілком нормально, вважає психолог. Тим паче, коли чи не з кожної праски людей закликають дотримуватися соціальної дистанції. Проте є випадки, коли страх захворіти, починає повністю з'їдати зсередини.     
 
Тетяна Балан психолог 
 
Это называется ковидофобия. Дело в том, что есть люди, которые переживают, что они могут чем-то заболеть. Это называется ипохондрия. Когда люди ищут у себя заболевания и на самом деле, так как сейчас пандемия, эти люди, конечно же, нашли много причин сильно про это переживать. Если они видят на своей территории людей, конечно же, их тревоги и страхи увеличиваются.
 
А ще до таких страхів та ковідофобії можуть бути схильні люди поважного віку, вважає психолог, адже саме на них завжди акцентують увагу через те, що вони знаходяться в групі ризику. Тож, підсумовує Тетяна Балан, перейматися про самопочуття – нормально, проте зовсім впадати в крайнощі не варто. Адже через постійні страхи та хвилювання імунітет починає знижуватися, а отже ймовірність підхопити ковід починає збільшуватися. Виходить, зовсім уникати всіх соціальних контактів не варто і тим паче з тими, хто вже отримав негативний тест.