Коричнева вода в кранах – в чому причина?

29.10.2020 11:59   -
Автор:
Пиво, кока-кола чи кава! Якими тільки епітетами не підписували харків’яни світлини в соціальних мережах, на яких видно, що з кранів  тече рідина коричневого кольору. Всі нарікання посипались на комунальне підприємство «Харківводоканал». Спеціалісти підприємства розповіли причини за яких вода може набути темного віддінку і пояснили, що холодна вода, яка подається в трубах через мережу водоканалу проходить декілька етапів очищення і не має темного кольору.
 
Валерій Харлан начальник управління з обслуговування внутрішньобудинкових мереж КП «Харківводоканал» 
 
Как специалист, занимающийся этим более 20-ти лет, могу сказать, что коричневая вода, похожая на кока-колу, кофе и всё что угодно, она в принципе не может идти из трубы холодного водоснабжения из магистралей. Водоканал, получая воду из водохранилища и через несколько уровней перегонки, никак, никакие химические, физические процессы не могут сделать трубу коричневой. 
 
Фахівець пояснює, мутна холодна вода з крану може йти лише тимчасово відразу після проведення ремонтних робіт на магістралях через зношеність труб: коли воду перекрили на деякий час, а потім запустили систему. Коричнева вода може бути зовсім з інших причин, які не мають відношення до водоканалу – наприклад, через запуск опалення і використання підігріваючих воду приладів.
 
Валерій Харлан начальник управління з обслуговування внутрішньобудинкових мереж КП «Харківводоканал» 
 
Причина – только наслоение на стенах труб, даже, если это будут трубы пластиковые, вновь замененные полипропиленовые, это образуется после бойлерных систем, котлов обогревательных.