Корь в Украине не отступает

16.08.2019 18:09   -
Автор:
В антилідерах із захворюванності на кір значиться столиця. Саме у Києві зареєстрована найбільша кількість нових випадків недуги, а ще у Херсонській, Хмельницькій та Волинській областях. Так, за оперативними данними Центру громадського здоров’я МОЗ України, минулого тижня захворіла 261 людина, з них 93 дитини. А з початку року взагалі вже близько 60 тисяч українців, 18-ро від ускладнень хвороби померли. У профільному міністерстві закликають регіони проводити цІлі спецоперації з подолання спалаху інфекції. Адже вже з початком версня предрікають – рівень захворюванності може зрости.
 
Тимчасове спадання захворювання на кір влітку відбувається завжди у зв’язку зі зменшенням часу перебування людей у великих колективах. З початком навчального року захворювання знову зростає, особливо серед дітей, тому важливо захистити себе і зробити щеплення дитині до початку навчання. Щеплення — єдиний надійний захист від кору, особливо якщо у вашому регіоні зафіксовано спалах захворюваності. 
 
МОЗ навіть скасувало вікові обмеження на безоплатну вакцинацію від кору, надаючи тим самим можливість вакцинуватися і дітям, і дорослим: Зазначають, що також можна вакцинувати немовлят віком від 6 місяців, для яких кір особливо небезпечний. Крім того, щеплення мають отримати діти, чиї батьки брали фальшиву довідку про вакцинацію. 
 
Усі регіони забезпечено вакцинами КПК (проти кору, паротиту і краснухи). Якщо у кабінеті щеплень кажуть, що вакцини немає, зверніться до головного лікаря медзакладу для з’ясування причини. Якщо головний лікар не може надати необхідну інформацію, зверніться у департамент/управління охорони здоров’я у вашій області. 
 
У Мінохорони здоров"я констатують, діти і дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.