Компенсация, разовая помощь и онлайн-сервисы. Какие нововведения будут для пенсионеров?

08.04.2020 14:17   -
Автор:
Пенсіонери зможуть сплачувати за комунальні послуги дистанційно або ж по телефону. Кабмін найближчим часом планує запустити систему, що дозволить перераховувати кошти через гарячі лінії банків або ж через "Укрпошту".
 
Кабінет міністрів України
 
Для цього вони мають зареєструватися у системі дистанційного обслуговування або зателефонувати на «гарячу» лінію банку і надати інформацію про перелік ЖКП, які бажають оплатити дистанційно, та необхідні дані для оплати послуг з їх рахунків.
 
А ще люди поважного віку зможуть сплачувати за комунальні послуги безпосередньо у листонош під час отримання пенсій або ж вони можуть замовити цю послугу по телефону. Крім того, з квітня розпочинається компенсація пенсій, але тільки для людей старших за вісімдесят років. 
 
Пенсійний Фонд України
 
З 1 квітня 2020 року пенсіонерам, які досягли віку 80 років і старше, до пенсій встановлено щомісячну компенсаційну виплату у розмірі до 500 гривень. Компенсаційну виплату отримуватимуть пенсіонери, у яких пенсія не перевищує 9205 гривень. Водночас, після встановлення такої виплати пенсія не може бути більше зазначеного розміру. 
 
А ще пенсіонери під час карантину отримають разову доплату у розмірі тисячі гривень.