Комиссии, которые должны возобновить выплаты переселенцам, не работают, — правозащитники

07.07.2016 16:36   -
Автор:
Без права на виплати. Через законодавчу колізію та процедуру веріфікації близько двадцяти тисяч переселенців тільки в Харківській області були позбавлені будь-яких соціальних гарантій — пенсій, державної допомоги на житло та іншого. Законодавство в Кабміні підкорегували, зобов'язавши місцеві адміністрації створити спеціальні комісії, що займатимуться відновленням виплат. Втім, юристи впевнені: нова постанова Кабінету Міністрів стала тільки підставою для додаткових перевірок. Тепер переселенці мають довести комісіям, що дійсно мешкають за місцем прописки. І зробити це не так просто. 
 
Оксана Желанова юрист
 
Уже звонили люди, не просто встревоженные, а очень напуганные. Поскольку один из случаев, это позвонили и предупредили о том, что будет осуществлена проверка, люди просидели целый день дома всей семьей, проверка не пришла. Когда они позвонили уточнить, в чем дело, в органе СЗН сказали, "а всех, кого мы предупредили, мы обошли". 
 
У такому випадку, розповідають правозахисники, довести, що комісія до них не навідувалась, переселенцям буде вкрай важко. І це — не єдиний недолік в роботі спеціальних комісій. Адже у встановлені державою строки для відновлення виплат, вони аж ніяк не вкладаються. 
 
Оксана Желанова юрист
 
По постановлению 365 процедура вот этих проверок всех для восстановления выплат составляет пятнадцать дней. Однако, реально эти пятнадцать  дней, естественно, не выдерживаются. Мало того, по нашей информации, даже не все комиссии еще начали роботу, и естественно, проверки не проведены. Акцентирую внимание на том, что постановление вступило в силу с 17 июня. Людям до сих пор выплаты не возобновлены.