«Книга-мандрівка. Харків». Унікальну абетку про український Харків презентували у місті (відео)

19.03.2024 14:35   -

Видатні постаті, асоціації з містом, фішки, знакові підприємства.  Все це в одному виданні «Книга. Мандрівка. Харків», що швидше нагадує своєрідний мандрівник історією Харкова. Автори проекту вже встигли презентувати суспільству. Тут і тремпель, і будинок “Слово”, і Сковорода, і Місто-Залізобетон. Все максимально просто, що може бути доступним для знайомства з Харковом як дітям, так і фахівцям. Все цікаво, стисло і доступно.

ІРИНА ТАРАНЕНКО АВТОР ПРОЄКТУ «КНИГА-МАРДРІВКА»
Концепція – складається взагалі, як абетка – 33 літери українського алфавіту. І кожна літера, це ДНК-міста, або якась риса цього міста. І власне, ми намагалися скласти таку картину Харкова, виходячи з літер. Наш проект народився ще 2017 року. Він складається з багатьох книжок і мультфільмів на YouTube. Але це стало продовженням. У нас були великі книжки. Але ми вирішили сконцентруватись саме на містах. І тому ми запустили пілот. Перші 6 міст вже у розробці, вже у друкарні. Ми розпочали з Харкова. І плануємо, що це буде 25-30-50. Стільки, скільки вийде міст і містечок. Тобто ми хочемо, щоб це були не лише великі міста, а й містечка, селища, про які можна розповісти.

Автором книги про Харків став письменник Сергій Жадан. Саме він підбирав до Абетки про Харків – найвдаліші на його думку асоціативні факти. Взагалі, розповідає Сергій, Харків в цьому проекті вийшов містом відомих постатей.

СЕРГІЙ ЖАДАН АВТОР ВИДАННЯ «КНИГА-МАНДРІВКА. ХАРКІВ»
Хотілося сюди вкласти всю любов і ніжність, що ми відчуваємо до нашого рідного міста. Хотілося б, щоб книжка була приватна, дуже інтимна. Але разом із тим не надто сентиментальна.  Щоб вона була зрозуміла харків’янам, і відчитувалась харків’янам і не викликала у харків’ян якогось спротиву  і заперечень. Тому, що завжди доводиться  чимось обмежуватись, щось викидати чи з чимось погодитись. Але разом із тим , щоб ця книжка була доволі репрезентативна для тих людей, які знають Харків не надто достатньо, або не знають його зовсім. Щоб людина прочитала і мала вже скажімо уявлення не про два-три об’єкти у місті Харкові. А про 30 з чимось. І коли людина наступного разу приїде до Харкова у неї буде ось такий путівничок. Я це написав в дорозі . У нас був тур з Собаками і я поміж концертами собі згадував улюблені локації і прекрасні персоналії міста Харкова. І склалася ось така книжечка.

Харків настільки багате місто, акцентують автори проєкту , що відштовхуючись від його історичної цінності можна вже спокійно створювати не «Абетку», а вже «Енциклопедію» про Харків. Загалом цей проект має на меті ознайомити людей з Харковом, показати його історичну цінність та відкрити з дуже цікавих сторін, що поки не всім знайомі. 

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

СВІТЛАНА ГОРБУНОВА-РУБАН ЗАСТУПНИК ХАРКІВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я І СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ
Книжка дуже насичена інформацією. І книжка перш за все про  людей. Про Харків’ян. І це дуже важливо і необхідно сьогодні. Я впевнена в тому, …тут прозвучала така пропозиція, що вже треба робити енциклопедію про наше місто, бо дуже великий історичний такий пласт, що розповідає про наше місто. Дуже великий такий індустріальний пласт, який розповідає про наше місто і перш за все люди. Люди, які живуть в нашому місті, працюють в нашому місті, строюють наше місто, створюють …..його генетичний код, є формула, є грегор тільки харківський. І він може бути, тому, що харків’яни єднаються , підтримують один одного , хочуть щоб Харків вистояв, щоб була Перемога і все було гаразд. Це унікальне місто. Я про це кажу не тому, що я харків’янка, але можливо перш за все, тому, що я харків’янка. Народилась, навчалась і працюю в ньому. Я дуже дякую і людям, які створили цей проект, і організаціям, які підтримали цей проект і самому письменнику Жадану за те, що він почав реалізовувати цей поєкт з міста Харків.

Перші 5 примірників проекту «Книга-мандрівка. Харків» розіграли на презентації між харків’янами у живій вікторині. Проєкт продовжить мандрівку і іншими областями України. Новий погляд на звичні речі. Наступними зі своїм містом по-новому ознайомляться жителі Запоріжжя, Чернігова та Києва.

ОСТАННІ НОВИНИ