Кількість активних хворих на COVID-19 зросла на 386% в порівнянні з квітнем

23.06.2020 15:03   -
Автор:
В Україні знову збільшилась кількість нових випадків зараження коронавірусом і це після триденного спаду. На сьогодні, за данними Центру громадського здоров"я, в Україні майже 20 тисяч активних хворих, таким чином показник захворюваності становить 48 на 100 тисяч населення. Фахівці вже підрахували, що в порівнянні з квітнем їх кількість зросла майже в 4 рази. Серед тих, хто захворіли переважають жінки, їх майже 60% і люди віком від 30-ти до 69-ти років – таких понад 72%. Тож, констатують, COVID-19 і надалі розповсюджується, а причина в тому, що українці продовжують нехтувати нормами карантину, що були розроблені саме заради зменшення інфікування. Тож у Мінохорони здоров'я вкотре нагадують, що фізична дистанція, правила респіраторної й особистої гігієни та самоізоляція – заходи, яких потрібно дотримуватися всім без виключення, в іншому випадку очікувати послаблення карантинних обмежень не варто. 
 
Перехід областей до наступного етапу карантину, що передбачає послаблення карантинних обмежень, можливий за умови відповідності епідситуації в області визначеним критеріям. Ці критерії відображають контроль за передаванням вірусу, рівень спроможності лікувальної мережі, закладів епідеміологічного профілю та системи охорони здоров’я в цілому протидіяти поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, відповідно, дають змогу контролювати епідемічну ситуацію на досягнутому на поточну дату рівні. 
 
Наразі станом на 23 червня, за данними оприлюдненими Мінохорони здоров'я, 14 областей України ще не відповідають вимогам для змінення карантину, Харківська область в їх числі не значиться.