Харків відновлюватимуть як комфортне місто для людей (відео)

15.09.2023 13:38   -

Участь в форумі, присвяченому відновленню і розвитку Харкова, який пройде у Києві 19 вересня, візьмуть потенційні інвестори, міжнародні партнери, представники міст-побратимів, А також місцеві підприємці, спеціалісти айті сфери, індустріального сектору. Ігор Терехов зазначає, що Харків не має можливості чекати, склавши руки, Перемоги, і лише потім розпочинати процес відбудови. Відновлювати потужну роботу бізнесу і підприємств, розбудовувати інфраструктуру треба вже сьогодні.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
У нас немає часу чекати закінчення війни. Щось потрібно робити зараз. І хочу сказати, що коли я зустрічаюсь з нашими міжнародними партнерами, з приватними підприємцями і іноземними приватними підприємцями, то ці інвестиції – інвестиції в майбутнє. І коли ми кажемо за інвестиції, я хочу, щоб сьогодні вже інвестори вкладали свої кошти, розробляли інвестиційні проекти разом з нами для того, щоб починати разом з нами зараз і сьогодні. Бо чекати закінчення війни це дуже така незручна річ, і ми повинні розуміти, що після війни, після нашої перемоги буде дуже багато інвесторів, які будуть бажати вкладати свої кошти і в Харків, і в Україну, звісно, але сьогодні хочу, щоб найбільш потужні інвестори приходили зараз к нам і ми усі разом, щоб ми робили таким чином, щоб інвестиції вже були у місті, для нас це необхідно і для інвесторів це теж певні гарантії того, що в них буде пріоритетний напрямок.

Мер говорить, що бачить Харків як ідеальне місто майбутнього. В цьому і полягає стратегія розвитку міста. І звісно ж, потрібні інвестори для втілення  проектів.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Потрібно,щоб інвестори приходили до Харкова, вкладали кошти в різні галузі. І коли ми створюємо сьогодні план розвитку міста Харкова разом з видатним англійським архітектором лордом Фостером, то, так, це про архітектуру, але перш ща все  – це економічна модель розвитку Харкова, якими будемо бачити місто. Харків завжди був студентською столицею України, ми бачимо його як студентська столиця. Це університетське місто, і ми так і плануємо, щоб Харків залишився університетським містом з розвинутими технологіями, провідними технологіями, іноваційним технологіями, крім цього це айті-сектор. Бо Харків завжди був на передових позиціях в IT-секторах.

Велике простір для інвесторів підприємців лежить і в сфері будівництва, зауважив Ігор Терехов. Харків зазнав великих руйнувань, в тому числі дуже постраждав житловий сектор. Частину будинків місто ремонтує своїми силами. Але, щоб відновити все в повному обсязі, потрібні кошти. І це теж тема для залучення інвестицій.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
На сьогодні 5 тисяч будинків пошкоджено. Згідно з нашими розрахунками десь 500 будинків зовсім не підлягають відновленню. І це виклик. Але це й можливості, можливості по-іншому зробити, по-іншому побудувати, вже побудувати сучасні будинки, якість будемо створювати і проектні рішення в нас уже є. Багато таких рішень вже є. І це будуть зовсім інші будинки. Вони не будуть такими, які були ще з радянських часів, в радянському союзі їх строїли. Ми будемо робити таким чином, щоб людям було комфортно проживати, жити, працювати в нашому місті. Тому ми створюємо і індустріальні парки і, до речі, науковий парк – це об’єднання і наукових лабораторій, і айті-сектора, і житла, і фітнеса, і школ, і дитячих садочків. Все це сконцентровано на певній території, і магазини. Це дуже комфортно для людей, коли такі мікрорайони будуть створені.

Про такі проекти з розвитку Харкова і говоритимуть на майбутньому форумі у столиці.

ОСТАННІ НОВИНИ