Харків планує показати як треба жити і працювати у демократичній країні

02.07.2023 13:49   -

Представники Парламенту, Офісу Президента, Кабміну, мери українських міст та міжнародні дипломати зібралися в столиці на Конференції з демократичного врядування 2023. Головна тема – відновлення та розвиток України. Відкривала конференцію Посол США в Україні. 

БРИДЖИТ БРІНК ПОСОЛ США В УКРАЇНІ 
Я бачу промінчик надії і цей промінчик надії йде від вас. Я і знаю, що кожна область, кожна громада має свій власний досвід цієї брутальної і нічим не виправданої звірячої війни. І кожна з ваших громад стає до лав, щоб разом зброєю і працею своєю боронити Україну. США з вами і з усіма українцями, зі всім українським народом. Не тільки в цій боротьбі до перемоги, а також в боротьбі за майбутнє. Майбутнє України це те, що ми виборюємо разом з нашою підтримкою. Це квітуча європейська демократія, суверенна, вільна. І цього ви всі вимагаєте. Це велике завдання, щоб після війни можна було тривко діяти на перспективу. Потрібна буде спільна праця, участь, єдність. І я сподіваюсь, я бачу на підтвердження цієї надії, що Україна буде не тільки нагадуванням людству, що вона переборола такого більшого агресивного сусіда, але і також з приводу того, що ви створите чудову країну, це можливо і важче, ніж перемога у війні.       

Чи не головним блоком конференції стало оприлюднення результатів Восьмого всеукраїнського муніципального опитування. Що показує ситуацію в українських містах, настрої жителів, роботу міських голів та якість надання послуг: від муніципальних до критичних служб. 

МАЙКЛ ДРАКМЕН ДИРЕКТОР МІЖНАРОДНОГО РЕСПУБЛІКАНСЬКОГО ІНСТИТУТУ В УКРАЇНІ 
Ми дякуємо місцевому самоврядуванню за те, що вони зробили, за те, що вони  роблять. Наші досліди показують, що місцеве самоврядування сильне як ніколи, українці віддані своїм громадам. Вони не тільки по своїм містам залишаються, не зважаючи на страшну зиму, що ми пережили. І це заохочує і має такий обнадійливий вплив на нас. Міжнародний республіканський інститут з вами. Вісім років тому ми почали разом із децентралізацією нашу участь у розвитку України і бачимо у цьому запоруку, наріжний камінь розвитку України надалі. І щоб усі міста і села розквітли знову.

Згідно висновків досліджень Соціологічної групи «Рейтинг», що проводила національне опитування у всіх містах України, окрім окупованих, Харків очолив таблиці відразу по кількох напрямках.Так, найбільшу гордість за те, що вони жителі свого міста відчувають харків’яни. Окрім того, містяни задоволені і якістю надання послуг, зокрема  соціальним захистом, транспортною інфраструктурою та громадським транспортом, екологією та навколишнім середовищем,  постачанням газу, водопостачанням, постачанням електроенергії. Також під час національного соцдослідження вимірювали рівень схвалення діяльності міських рад та міських голів. І тут Харківський міський голова Ігор Терехов та муніципалітет  у всеукраїнському  рейтингу – лідери.

ЛЮБОМИР МИСІВ ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА СОЦІОЛОГІЧНОЇ ГРУПИ «РЕЙТИНГ» 
На першому місці у нас знаходиться місто Харків. І це місто, яке по суті стало таким символом стійкості України. Щодня у якому відбуваються трагічні події, обстріли, але міська влада забезпечує високий рівень, ну на якому вона може забезпечити існування міста, тому ця оцінка, окрім раціональної, це ще й така психологічно-емоційна і харків’яни дійсно демонструють свій надзвичайно високий рівень стійкості в умовах війни.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Дуже серйозним і важливим блоком  панельних дискусій стали питання подолання викликів війни. Як і що мають зробити українці та представники всіх гілок влад, щоб не лише пройти виклики війною, а й відродити і відбудувати українські міста. І тут, вважають експерти, якраз багато що залежить від самих міст. 

ВАЛЕРІЙ ПЕКАР ВИКЛАДАЧ КИЄВО-МОГИЛЯНСЬКОЇ БІЗНЕС-ШКОЛИ ТА ЛЬВІВСЬКОЇ БІЗНЕС-ШКОЛИ 
90 з гаком відсотків коштів надходить від інвестицій, давайте це пам’ятати, будь-ласка. А це означає, що міста страшенно конкуруватимуть за інвестиції. Не тільки за родокований український бізнес, а й за нові українські інвестиції, західні та східні. Міста можуть змінити бізнес-клімат. Не все залежить від тих речей, що на національному рівні. Відновлення України це є найбільшим і найскладнішим проектом на планеті за останні 70 років, давайте це відверто говорити. Це не може зробити національна влада в жодному випадку – спроможності не вистачить. Це зможуть зробити тільки громади. І чи є спроможність у громад!? Вона, скажімо так, потребує серйозного розвитку. Найголовніший напрямок ваших сьогоднішніх дій – це збільшення спроможностей робити проекти.  

І в цьому напрямку, наголосив Ігор Терехов, Харків з минулого року вже працює. Бо каже, у найближчі роки потрібно не лише відбудувати зруйноване місто, в якому без даху над головою через війну залишилися 150 тисяч мирних харків’ян, а й створити такі умови, щоб люди повернулися до міста, щоб розвивати його потенціал. Над сталою стратегією розвитку Харкова зараз працюють провідні фахівці світу. 

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Так, попереду дуже багато роботи. І вже зараз ми працюємо над відбудовою нашого міста. Бо ми не можемо чекати на закінчення війни. Ми працюємо з відомим архітектором Лордом Норманом Фостером і у нас вже є чіткий план дій. Що таке генеральний план розвитку міста. Це не про архітектуру, як про таку. Це перш за все економіка міста, якою вона буде, якою буде індустрія у місті, що буде розвиватися згідно з тим чи іншим ресурсом міста, потенціалом. У тому числі науковим потенціалом. Бо ми чітко усвідомлюємо, що місто Харків  це перш за все науковий і освітній центр. Це план дій, це шлях на десятиріччя. Але ми його пройдемо. Пройдемо разом. І хочу сказати, що завдяки чіткій реформі децентралізації ми маємо зараз важелі. І минулого року, незважаючи на жахи війни, ми відбудували 200 зруйнованих будинків. Зараз у нас в планах 50. Крім цього працюємо над тим, щоб відновити школи, відновити дитячі садочки. Частково вже відбудували лікарні. І працюємо над цим. Я дуже хочу, і ми обов’язково разом це зробимо, що місто Харків буде ідеальним містом майбутнього – прекрасним містом. І крім цього я хочу сказати всім, ми обов’язково це повинні зробити, даби показати приклад тим же російським агресорам, як потрібно жити, працювати у щасливій демократичній Україні.

ОСТАННІ НОВИНИ