Харків під надійним захистом. До Дня добровольця

14.03.2023 14:43   -

Дата Дня добровольця 14 березня обрана в знак подій 2014 року, коли тисячі українців об’єднались і стали на захист Батьківщини.
Одним з найвідоміших добровольчих батальйонів є полк “Азов”, сформований в травні 2014 року в Маріуполі.

Немічев Костянтин – сьогодні командир спецпідрозділу «KRAKEN» дев’ять років тому один з перших приєднався до Азову.

КОСТЯНТИН НЕМІЧЕВ КОМАНДИР СПЕЦПІДРОЗДІЛУ “KRAKEN”
Коли ми зрозуміли, що Харків ми відбили, і ХНР не буде, ми відправились добровольцями на фронт в батальон “Азов”. Тоді в росіян нічого не вийшло, вони вісім років накопичували сили і у 2022му почали повномасштабний наступ на територію України, але о восьмій ранку добровольці вже готові були боронити наш Харків і Україну. Тому, сильні та мужні, вітаю вас зі святом.

Таких відважних і відданих Україні у Харкові багато. У 2014 році покинув будівельний бізнес та приєднався до добровольчого батальйону «Донбас» Олег Черкашин. Брав участь в боях за Іловайськ, Широкино.

А у березні 2022 році очолив один із підрозділів ТрО Харкова, який першим вийшов на державний кордон у Харківській області. Зараз дає відсіч ворогу у Бахмуті.

Іншого рішення чим піти на фронт добровольцем, для себе, каже, і не обмислював. Тож, коли мене питають, чому я пішов добровольцем, зауважує Олег Черкашин, відповідь в мене завжди одна:

ОЛЕГ ЧЕРКАШИН СОЛДАТ ДОБРОВОЛЬЧОГО БАТАЛЬОНУ “ДОНБАС”
Я дуже люблю Україну, ще більше я люблю наш рідний Харків, який тепер місто-герой. Я люблю своїх дітей, свою родину, свій дім. Тому, як справжній чоловік, мене не треба було запрошувати кудись, щоб я мав розуміння, що я маю захищати все те, що я так кохаю.

А от доброволець Анатолій Капуста, інженер харківських тепломереж згадує, як один весняний день перевернув його життя…
Розповідає: першого березня біля його будинку на Ново-Баварському проспекті впала авіаційна бомба. Той вибух змінив життя миттєво. Він негайно евакуював дружину з дітьми, а сам став солдатом Національної Гвардії.

АНАТОЛІЙ КАПУСТА СОЛДАТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ГВАРДІЇ УКРАЇНИ
10 числа будет год, как я защищаю родину. И пошел осознанно на этот шаг. Как прийняв рішення? Мабудь, я і усі хлопці. Хто, як не я. Більшість, мабудь, так і пішла.

Анатолій говорить, його часто запитують, де легше: на передовій чи в тилу?

АНАТОЛІЙ КАПУСТА СОЛДАТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ГВАРДІЇ УКРАЇНИ
Де легше? Там, де нічого не робишь. Важко і тут, і там.

Тоді, в перші місяці війни, харківським комунальникам дісталося не менше, ніж братам на фронті. Під бомбами і обстрілами ліквідували наслідки прильотів, щоб мирне населення було в теплі і з водою. Звісно ж сумує солдат Анатолій Капуста за мирним життям, рідними, друзями і колегами. З гордістю зазначає, колектив харківських тепломереж дуже гарний, і кожен на своєму місці герой. А ще переконаний: під час війни всі українці – герої, чи то з автоматом, чи зі зварювальним апаратом у руках.

Держитесь там, ребята! Вы делаете большо дело! Крепкий тыл – это наше все! Заради перемоги! Ми – тут, а вы – там!

Добровольці – військові, медики, волонтери, аграрії, водії, вчителі та інші люди об’єдналися заради того, щоб боротися з російськими окупантами.

День добровольця – це пам’ять про те, через що довелося вже пройти нашій країні і через що вона проходить прямо зараз. А ще дата нагадує про героїзм захисників та захисниць незалежності рідної Батьківщини. Тож зі святом вас, добровольці!

ОСТАННІ НОВИНИ: