Харків – без парку Горького, Плеханівської та Державінської. Міськрада перейменувала низку топонімів

13.06.2023 19:02   -

Зміни до бюджету та перейменування топонімів, назви яких, пов’язані із країною-агресором. Такі основні питання порядку денного 16-ї позачергової сесії Харківської міськради VIII скликання.

Приєдналося 74 депутата. Кворум – 43 депутата. Необхідний кворум є, 16 позачергова сесія Харківської міськради 8 скликання оголошується відкритою.

Спочатку депутати розглядають питання щодо внесення змін до міського бюджету. Так видатки на підтримку якісної й безперебійної роботи КП, що забезпечують безкоштовний проїзд у громадському транспорті, планують збільшити на понад 38,1 мільйонів гривень, на ліквідацію аварії на каналізаційному колекторі в районі проспекту Гагаріна пропонують виділити додаткових 39,1 мільйонів, а на облаштування укриттів у навчальних закладах – 47 мільйонів гривень.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Були дуже ретельні перевірки, які були від ДСНС, Нацполіції. І хочу сказати, що такий показник, який є в місті Харкові, жодне місто такого не має. Це – щодо готовності захисних споруд. Це – наше життя. І цьому ми приділяємо дуже ретельну увагу. І те, що стосується кооперативних будинків, ОСББ – це теж будемо приводити до ладу.

На засіданні уточнюють: ці видатки вдасться збільшити завдяки вільному залишку коштів та перерозподілу певних бюджетних призначень. І, врешті, депутати підтримують це рішення. Наступним – розглядають перейменування міських топонімів.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Два сквери. Один – на честь нашої захисниці Владислави Черних. Ви знаєте всі, хто вона. Дівчина, яка з перших днів війни пішла воювати. І, на жаль загинула. Дуже така потужна була людина. На жаль, загинула. І ще один сквер, який розташований біля нашого КП «Харківські теплові мережі». Який носив назву «Дружба». Зараз ми перейменовуємо на «Сквер тепловиків».

Також на сесії змінили назви й декількох вулиць. Тож відтепер Плеханівська носитиме імʼя лідера «Фрайкору» Георгія Тарасенка, Державінська — командира батальйону «Вовки Да Вінчі» Дмитра Коцюбайла, а вулиця Броненосця Потьомкіна — нацгвардійця Олега Громадського.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Перейменували їх на честь тих загиблих героїв України, які загинули за те, щоб відстояти свободу і місто Харків. Хочу подякувати їхнім рідним, близьким, які виховали справжніх героїв України, героїв Харкова. І я пишаюся, що ми сьогодні прийняли таке рішення щодо перейменування тих вулиць і скверів, до речі, які прийняли на сесії міської ради.

Також перейменували й парк імені Горького. Тепер він носитиме назву Центральний парк культури та відпочинку. До того ж, додає Ігор Терехов, саме так останнім часом його називають самі містяни. І акцентує: перейменування усіх цих вулиць не додадуть клопоту харків’янам, адже їм не потрібно переоформлювати жодних документів.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Які документи в них були – такими вони й залишаються. Тільки, коли буде процес відчуження: чи то купівлі-продажу, чи то права спадкоємства, тоді так, через ЦНАП усе буде дуже швидко оформлено. А поки що нічого не потрібно робити. І паспорти, і свідоцтво на право власності, і ордери, нічого не буде змінюватися.

ОСТАННІ НОВИНИ