Казати про повне відновлення Харкова – неможливо. Але місто вже йде до нього: темпи визначені

02.11.2023 18:53   -

Половина житлових будинків Харкова мають ті чи інші руйнації через обстріли. Це 5000 багатоповерхівок всіх форм власності. Про це повідомив очільник міста в ефірі спецпроекту «Майдан Свободи» Українському радіо Харкова.  Деякі з понівечених війною будинків вже не підлягають реновації. Будуватимуть їх “з нуля”. Оскільки це дешевше, ніж реанімувати чи реконструювати те, на що ці житлові будинки перетворили рашисти. Робота ж з відбудови постраждалого через війну житлового фонду триває ще з минулого року. Так у складний 2022-й Харків зміг відновити 200 таких об’єктів. Цьогоріч в роботі ще ряд. І робота не припинятиметься. 

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Сьогодні у нас на стадії будівництва-відбудови – 63 будинки. Ми плануємо до Нового року закінчити. Будуть перехідні будинки, які ми почали відбудовувати сьогодні, будемо переходити на наступний рік. І це потрібно розуміти, бо дуже важкий, дуже серйозні руйнації, які є. Тому казати сьогодні про повне відновлення це неможливо. Бо можливо буде казати, коли у нас буде вистачати на все коштів. А це дуже великі кошти. І жодне місто в Україні, жодне місто в світі самостійно не може такі кошти виділити. Але ми працюємо. Працюємо з нашими міжнародними партнерами, ми працюємо з благодійними організаціями. З міжнародними фінансовими установами для того, щоб залучати кошти на відбудову міста Харкова. І ви бачите, що дуже багато ми сьогодні будуємо.

Саме відбудова житлового фонду є пріоритетом для Харкова, кажуть в муніципалітеті. Оскільки статистика нікуди не зникла – 150 тисяч харків’ян досі залишаються без даху над головою. Тому Харків, зі свого боку, намагається заручитись підтримкою як держави, так і міжнародної спільноти. Бо ціль одна –  якнайшвидше повернути людей додому.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Поки ж, не все виходить так, як хотілося б. Щось вдається відновлювати за державні кошти, решту завдяки фінансовим можливостям Харкова. Міжнародні ж партнери та інвестори поки витримують своєрідну паузу через військові ризики. Та позиція міста така, що не варто чекати якогось просвітлення, відбудовувати місто потрібно тут і зараз.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Ми так сьогодні працюємо над Генеральним планом розвитку міста Харкова для того, щоб і закладаємо собі, що 2,5 мільйони мешканців буде проживати постійно у нашому місті. Хочу сказати, що і сьогодні тільки вимушених переселенців 500 тисяч, які перебувають у місті, – не хочуть нікуди виїжджати. І я, знаєте, радію цьому, що вони знаходяться тут. Це рівень міста, з якого ніхто нікуди не хоче виїжджати. Хочу сказати, що ми так вибудовуємо економічну модель міста, що воно буде привабливе, що люди будуть залишатися у місті, що люди будуть переїжджати до міста з інших міст і областей. Тому, що у нас будуть привабливі умови для комфортного проживання, а саме головне, – і для роботи.

ОСТАННІ НОВИНИ