Катинській злочин

17.11.2012 20:48   -
Автор:

Катинській злочин. Правда та пам"ять. Виставка світлин про страшну трагедію сорокового року минулого сторіччя відкрилася у Харкові. На стендах фото архівних документів, хід розслідування, родинні знімки загиблих.

Ян Гранат Генеральний консул Польщі в Харкові

-Катинський злочин, який був скоєний за наказом Сталіна від 5 марта тисяча дев"ятсот сорокового року забрало життя близько двадцяти двох тисяч польських офіцерів, історичні умови, архівні документи, як це все було ви можете побачити на фото

Ігор Терехов заступник міського голови з питань розвитку та забезпечення життєдіяльності міста

-Репрессии крушили судьбы людей,  не разбирая национнальностей убеждеий религий, логика была одна побудить в человеке страх, самые низменные инстинкты, натравить людей друг на друга, заставить людей слепо и бездумно повиноваться.

Та у той час ця інформація була за трьома замками. Тих, хто хотів донести правду переслідували та карали. Але ще у вісімдесяті роки минулого сторіччя у Польщі з"явилося таємне об"єднання Катинські родини. Одна з його засновниць приїхала на відкриття виставки до Харкова. В жінки своя історія.

Катажина Ланге голова товариства «Катинська родина» у Лодзі

-Одного разу ми відкрили старий диван, виявилося, що там зберігаються речі мого свекра, так я дізналася, що він загинув у лагері, його розстріляли тут у П"ятихатках, кілька десятків року потому при проведенні ексгумації у Харкові ми знайшли речі досить схожі на його.

Саме завдяки її підтримці і була створена виставка у Музеї традицій Незалежності міста Лодзь в Польщі. А після світлини побували у Луганську, а тепер впродовж місяця харків"яни зможуть подивитися фотозгадки тієї трагедії.