Карантин “вихідного дня” – не популярний, але життєво необхідний – МОЗ

13.11.2020 14:51   -
Автор:
Саме зараз, як ніколи, необхідно неухильно дотримуватися карантинних обмежень, в цьому впевнені у Мінохорони здоров"я, бо епідситуація, кажуть, критична. За статистикою, за 4 місяці кількість захворілих на COVID-19 збільшилася майже в 10 разів, як і кількість госпіталізованих важкохворих пацієнтів. От і за останню добу в Україні черговий антирекорд – практично 11 тисяч 800 нових випадків інфікування. За такої швидкості розповсюдження коронавірусу, як зараз, фахівці припускають, що до кінця місяця буде 100% -ве заповнення ліжок у медзакладах, а значить хворих у лікарнях приймати буде нікуди. 
 
Максим Степанов міністр охорони здоров'я України 
 
В нас не буде легкої зими, буде важко і зараз головне завдання пройти зиму, цю страшну пандемію з найменшими втратами, щоби якомога менше людей померли від цієї важкої хвороби. Тому зараз, коли ми говоримо про посилення протиепідемічних заходів, про нові обмеження, які були введені урядом за пропозицією МОЗ, дуже важливо їх виконувати. Я розумію, що це непопулярні рішення, які не подобаються власникам ресторонного бізнесу, кінотеатрів, власникам малого бізнесу, але це наша життєва необхідність.
 
У МОЗ впевнені, щоби не довелось вводити жорсткий локдаун, який був на весні, зараз представили найоптимальніший варіант того, як вийти з критичної ситуації.  
 
Максим Степанов міністр охорони здоров'я України 
 
Якщо працюють тільки продукти харчування, АЗС, бо це також інфраструктура, аптеки, то люди в суботу і неділю, а все решту зачинено, вони максимум що можуть зробити, вийти за продуктами або в аптеку, вони не йдуть в ТРЦ, в кінотеатри, кафе, ресторани, вони знаходяться вдома, максимум можуть вийти на вулицю погуляти, і в такій спосіб люди, які не знайомі, не контактують.
 
Саме у такій спосіб, вважають епідеміологи, вдасться уникнути колапсу в медичній системі, який спостерігався в країнах Європи навесні; розірвати ланцюг передачі вірусу, а значить і зменшити кількість госпіталізованих, які складають близько 10-ти відсотків від загального числа захворілих.