Камера на 360 градусів. Як фахівці експертно-криміналістичного центру МВС фіксують злочини РФ

01.02.2023 20:46   -

Це – Харківський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України. Він оснащений сучасними лабораторіями, у тому числі – унікальними для нашої держави. Тож тутешні спеціалісти ще й допомагають проводити деякі експертизи колегам із інших регіонів, які поки що не мають такого обладнання.

ІГОР ДАВИДЕНКО ДИРЕКТОР ХАРКІВСЬКОГО НАУКОВО-ДОСЛІДНОГО ЕКСПЕРТНО-КРИМІНАЛІСТИЧНОГО ЦЕНТРУ МВС УКРАЇНИ
Це – генетично-молекулярна експертиза. Ми обслуговуємо Донецьку, Луганську і Полтавську області. Маємо єдину, на сьогоднішній день, стаціонарну ДНК-лабораторію, яка працює зараз у дуже навантаженому режимі.

Із роботою центру в умовах війни ознайомився мер Ігор Терехов.

Ще одна проблема, з якою зіткнулися під час війни – відключення світла. Але, запевняють у центрі, намагаються вирішити її за допомогою генераторів. Так вдається не зменшувати темп робіт – і щодня фахівці проводять тут десятки досліджень.

НАТАЛІЯ КОСМІНА ЗАВІДУВАЧ ВІДДІЛУ ДОСЛІДЖЕННЯ МАТЕРІАЛІВ, РЕЧОВИН ТА ВИРОБІВ ХАРКІВСЬКОГО НАУКОВО-ДОСЛІДНОГО ЕКСПЕРТНО-КРИМІНАЛІСТИЧНОГО ЦЕНТРУ МВС УКРАЇНИ
Мы единственная лаборатория в Харькове и Харьковской области, которая проводит исследование наркотических средств, но и определяет их количественный состав и количественный состав действующего вещества, которые позволяют возбуждать уголовные дела. Также в нашем отделе находится профильная лаборатория по исследованию грунтов, песка, глины, стройматериалов, минералов, которая тоже в системе Минюста и в системе МВД – единственная аккредитованная по системе качества европейской.

А це вже – кімната випробування зброї.

Здесь мы проводим испытание оружия для получения следообразования на пулях и гильзах. Это – гидравлический пулеулавливатель, в который непосредственно производится стрельба. Снизу через кран мы получаем пули со следообразованием. Здесь у нас есть станок дистанционной стрельбы для криминального оружия, которого мы еще не знаем, его характеристик. Поэтому оно травмоопасно, и производят стрельбу с закрытом состоянии. Скоростомер у нас имеется – двухконтурный.

А от завдяки цій камері спеціалісти фіксують руйнування, які завдають російські окупанти. Вона здатна знімати на 360 градусів. А якість відео не втрачається навіть, якщо фільмувати в русі – наприклад, з автівки на високій швидкості. За ініціативою мера, незабаром такі відео потрощених багатоповерхівок можуть з’явитися у чат-боті з інформацією про стан будинків у Харкові.

ІГОР ДАВИДЕНКО ДИРЕКТОР ХАРКІВСЬКОГО НАУКОВО-ДОСЛІДНОГО ЕКСПЕРТНО-КРИМІНАЛІСТИЧНОГО ЦЕНТРУ МВС УКРАЇНИ
Додалась велика кількість військових злочинів. Це пов’язано з проведенням вибухотехнічних експертиз – дослідженням зруйнованого житла, проведення експертиз молекулярно-генетичних – для ідентифікації загиблих осіб.

Після деокупації Харківської області зросла й кількість балістичних експертиз, додає Ігор Давиденко. Та попри великі обсяги робіт, у центрі ще й почали надавати послуги населенню.

ІГОР ДАВИДЕНКО ДИРЕКТОР ХАРКІВСЬКОГО НАУКОВО-ДОСЛІДНОГО ЕКСПЕРТНО-КРИМІНАЛІСТИЧНОГО ЦЕНТРУ МВС УКРАЇНИ
Ми відкрили пункт на території нашого центру – з дослідження транспортних засобів. Тому громадянам, яким зручно звернутися не до територіального сервісного центру для отримання такої послуги – ми пропонуємо зробити це біля нашого центру.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube

Крім цього, всі охочі можуть відвідати в центрі музей криміналістики, де зберігаються унікальні експозиції.

ОСТАННІ НОВИНИ: