Как оздоровить ребенка за каникулы. Советы родителям

27.03.2017 14:57   -
Автор:
Віруси та послаблений імунітет – ось найбільші, з точки зору медиків, загрози для сучасних школярів. Послабити природні захисні сили дитячого чи підлітковго організму може і завзяте навчання, і стреси, і сварки із батьками, а головне – схильність до проведення вільного часу із гаджетами в руках та перед комп'ютером. Зараз, коли саме гіподінамія – біч молодого покоління, рухатись на канікулах – перше правило. 
 
Наталія Прохач лікар-імунолог
 
Иммунитет для ребенка – это голод, холод и физическая активность. Ну, конечно, не в каких-то экстремальных мерах. Естественно, никто холодного и голодного ребенка не будет заставлять на улице копать траншеи, но тем не менее, важно, чтобы не было обратного – чтобы ребенок не перекармливался, чтобы ребенок физически двигался, и чтобы соблюдался адекватный температурный режим.
 
Тим більше важлива для дитини їжа. Втім, в гонитві за вітамінами медики не радять скупати в магазинах екзотичні фрукти та пакетовані соки – корисного в них мало. Набагато краще на здоров'ї школяра позначаться горіхи, свіжі овочі та свіжовичавлений в домашніх умовах яблучний сік. Не радять спеціалісти і бігти до аптек за вітамінами в таблетках.
 
Наталія Прохач лікар-імунолог
 
В витаминных комплексах еще содержатся различные микроэлементы, пробиотики. Может добавляться Омега-3. И в данной ситуации очень важно учитывать, какие все-таки проблемы есть у ребенка. если это проблемы с кишечником, то нужны витамины с пробиотиками, если есть дефицит железа – препараты с железом и так далее. То есть, в данном случае нужно, конечно, посмотреть хотя бы анализ крови. Есть и анализы, которые могут определить уровень витаминов в организме человека, более серьезные анализы. Даже сами витамины, если их принимать в больших дозах, они могут вызывать заболевания, как и отсутствие витаминов.
 
Ознаки гіпо чи гіпервітамінозу – сонливість, знесилення, із такими симптомами медики радять навідатись до лабораторії на аналіз крові. Із головним болем та проблемами зі сном, кажуть фахвці, краще сходити до невропатолога, а і з неприємними відчуттями в районі шиї та плечей – до ортопеда.