Юристов могут отнести к регулируемым профессиям

18.11.2019 12:31   -
Автор:
Для проведення реєстраційної дії нотаріусам і держреєстраторам прав на нерухоме майно тепер треба не тільки скористатися електронним підписом, а й підтвердити рішення за допомогою Google-ідентифікації з використанням одноразового паролю. Для підключення нової функції користувач завантажуватиме додаток на телефон. Оновлення посилять рівень безпеки даних Державного реєстру прав у випадках несанкціонованого доступу до робочого місця нотаріуса або державного реєстратора, вважають у Мін'юсті.
 
Наразі підключення до послуги додаткової ідентифікації здійснюється за бажанням нотаріусів і державних реєстраторів прав на нерухоме майно, проте невідкладно плануємо встановити цю опцію обов'язковою для всіх. Нотаріуси та державні реєстратори прав на нерухоме майно можуть подати заяву про підключення до послуги додаткової ідентифікації, звернувшись до працівників відповідних регіональних філій ДП «НАІС». 
 
Ще одна новація, яка скоро може стати нормою закону – це те, що юристів віднесуть до регульованих професій. У парламенті у першому читанні підтримали законопроект щодо змін у сфері вищої освіти. Він пропонує нові підходи в управлінні закладами, удосконалює механізм вступу. 
 
У проекті розширюється поняття професій, для яких запроваджене додаткове регулювання, – так звані регульовані професії. Під ними розуміється підготовка фахівців за спеціальностями, що передбачають особливо відповідальну роботу. Серед них – діяльність у правничій сфері, атомній енергетиці, медицині, військовій службі тощо. Держава матиме більше важелів впливу на підготовку студентів за такими професіями: для них залишиться обов'язковим ліцензування спеціальностей і будуть запроваджені докладніші стандарти.
 
Для вступу на такі спеціальності можуть ввести додаткові вимоги до правил прийому.