Йодид калію та радіація: коли й як правильно приймати препарат (відео)

31.10.2022 17:50   -

Виток радіації в Україні. Як захистити себе та рідних? Наразі загрози такої аварії мінімальні і підрозділи Міністерства охорони здоров’я продовжують постійно стежити за радіаційним фоном на території держави. А у випадку, коли будуть зафіксовані відхилення від норми, наголошують, одразу вживатимуться відповідні заходи.

ОЛЕКСІЙ ДАНИЛЕНКО КЕРІВНИК ДИРЕКТОРАТУ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я МОЗ
Що важливо знати громадянам зараз? У разі радіаційної аварії потрібно залишатися в приміщенні або, якщо громадяни знаходяться поза приміщенням, терміново до нього зайти, щільно закрити вікна, двері, вентиляційні отвори тощо. Підготувати запаси води і слідкувати за оповіщеннями офіційних джерел.

А допоки немає сповіщення від офіційних органів влади про евакуацію чи йодну профілактику, приймати пігулки йодиду калію, що показані у разі такої ситуації, заборонено. Адже можуть виникнути ускладнення у вигляді різних хвороб щитоподібної залози. А коли настане час екстреної йодопрофілактики, вона вже не матиме ефекту. Ефективним є прийняття препарату за 6 годин до можливого враження радіацією та 8 годин після такого враження. Пізніший прийом препарату є шкідливим для організму.

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
Які дози пігулок йодиду калію приймати?
• діти від одного місяця до трьох років – 32 мг;
• діти 3-12 років – 62,5 мг;
• підлітки 12-13 років та дорослі до 40 років – 125 мг.

При цьому слід пам’ятати і про протипоказання. У Міністерстві охорони здоров’я наголошують – людям старше 40 років: за винятком вагітних жінок або тих, які продовжують грудне вигодовування, приймати йодид калію не потрібно. У такому віці щитоподібна залоза не накопичує радіоактивний йод, а прийом йодиду калію може призвести до порушень функції щитоподібної залози, зокрема, гіпотеріозу.

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
Профілактика йодом має винятки: це алергія на такі препарати, більшість хвороб щитоподібної залози, деякі види дерматиту та вас куліту. Також наголошуємо, що замінити йодид калію іншими препаратами, що містять йод, неможливо.

Тож медики наголошують, що приймати йодид калію можна не всім і тільки одноразово – у разі надзвичайної ситуації. Тож скуповувати препарат в аптеках не потрібно, адже всі жителі України зможуть отримати пігулки у відповідних пунктах видачі. Препаратом для екстреної йодопрофілактики, кажуть у МОЗі, держава забезпечена. Нещодавно Україна від ЄС додатково отримала 5,5 мільйона пігулок.